Blamaż uznanego ligowca w Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: piłkarze Udinese Calcio
PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: piłkarze Udinese Calcio

Porażka Cagliari Calcio z Udinese Calcio nie jest dużym zaskoczeniem, ale wynik 0:4 przerósł śmiałe oczekiwania. Klub Sebastiana Walukiewicza prezentuje się katastrofalnie.

W obu klubach zmienił się już w tym sezonie szkoleniowiec. Tylko po Udinese widać pozytywną zmianę w grze. Już w 4. minucie drużyna z regionu Friulli objęła prowadzenie. Jean-Victor Makengo dostał podanie tuż przed linią pola karnego, jednym zwodem wymanewrował dwóch obrońców Cagliari i pokonał Alessio Cragno płaskim strzałem. Tak rozpoczęła się demolka.

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Gerard Deulofeu, który oddał dwa uderzenia do bramki Cagliari i oba zza linii pola karnego. W 45. minucie ozdobił widowisko eleganckim strzałem z rzutu wolnego, ponad murem, do siatki bezradnego Alessio Cragno.

Po przerwie kolejne nieszczęścia zespołu z Sardynii. Tracił kolejne gole, a także zawodnika. Razvan Marin zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę w 66. minucie. Nahuel Molina prawie rozerwał siatkę strzałem z półwoleja, a później Deulofeu ustalił wynik na 4:0. Zmiany przeprowadzane przez trenera gospodarzy nic nie dały i przeżyli oni blamaż na własnym stadionie.

Sebastian Walukiewicz był poza kadrą Cagliari.

Cagliari Calcio - Udinese Calcio 0:4 (0:2) 0:1 - Jean-Victor Makengo 4' 0:2 - Gerard Deulofeu 45' 0:3 - Nahuel Molina 50' 0:4 - Gerard Deulofeu 69'

Cagliari: Alessio Cragno - Luca Ceppitelli (70' Gabriele Zappa), Diego Godin, Andrea Carboni (46' Martin Caceres) - Nahitan Nandez (46' Keita Balde Diao), Raoul Bellanova, Alberto Grassi, Razvan Marin, Dalbert Henrique (46' Charalampos Lykogiannis) - Leonardo Pavoletti (70' Alessandro Deiola), Joao Pedro

Udinese: Marco Silvestri - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck, Samir - Nahuel Molina (80' Brandon Soppy), Tolgay Arslan (75' Mato Jajalo), Walace, Jean-Victor Makengo, Destiny Udogie (80' Marvin Zeegelaar) -  Beto (87' Lazar Samardzić), Gerard Deulofeu (75' Ignacio Pussetto)

Żółte kartki: Marin, Dalbert, Bellanova (Cagliari) oraz Deulofeu (Udinese)

Czerwona kartka: Razvan Marin (Cagliari) /66' - za drugą żółtą/

Sędzia: Fabio Maresca