Fortuna I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała odblokowało się po spadku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała

Górale potrzebowali pięciu kolejek po spadku z PKO Ekstraklasy na odniesienie pierwszego zwycięstwa w Fortuna I lidze. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało 1:0 ze Skrą Częstochowa. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Odry z Chrobrym Głogów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontra Skra Częstochowa to druga w kolejce konfrontacja drużyn z województwa śląskiego. Pierwsza była interesująca. GKS Katowice odniósł premierowe zwycięstwo po awansie, choć po pierwszej połowie miał dwubramkową stratę do Zagłębia Sosnowiec.

Podbeskidzie lepiej zarządzało wynikiem. W 14. minucie kapitan zespołu Kamil Biliński wpakował piłkę z bliska do siatki Skry wślizgiem po dograniu Daniela Mikołajewskiego. Beniaminek starał się gonić spadkowicza, ale przejęcie inicjatywy na boisku mu nie wychodziło. To ekipa spod Klimczoka miała przewagę pod względem posiadania piłki. Skromna wygrana pozwoliła jej opuścić strefę spadkową.

Chrobry kończył poprzedni mecz z Górnikiem Polkowice w dziewięciu i potrafił zremisować 0:0. W nim boisko opuścili już w pierwszej połowie Olivier Praznovsky oraz Michał Ilków-Gołąb. W poniedziałek kolejna czerwona kartka dla podopiecznego Ivana Djurdjevicia. Tym razem w 30. minucie spotkania z Odrą Opole zobaczył ją Tomasz Cywka za brutalny faul. Gra w osłabieniu staje się specjalnością głogowian.

Tym razem zawodnikom Chrobrego nie udało się utrzymać czystego konta do ostatniego gwizdka, choć zabrakło niewiele. Jedenastu zawodników z Opola postawiło na swoim i strzeliło gola na 1:0 w 89. minucie. Krzysztof Janus wykonał skutecznie rzut karny podyktowany za zagranie ręką. Odra wygrała drugie spotkanie z rzędu i w tabeli jest już przed rewelacyjnymi na początku sezonu głogowianami.

5. kolejka Fortuna I ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Skra Częstochowa 1:0 (1:0) 1:0 - Kamil Biliński 14'

Odra Opole - Chrobry Głogów 1:0 (0:0) 1:0 - Krzysztof Janus (k.) 89'