eWinner II liga: gorąca końcówka. Stal Rzeszów trafiła w 90. minucie i nie wygrała

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Hutnik Kraków
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Hutnik Kraków

W meczu Hutnika Kraków ze Stalą Rzeszów były tylko cztery strzały celne, z czego trzy w interesującej końcówce. Beniaminek stracił gola w 90. minucie, ale zdążył na niego odpowiedzieć i doprowadzić do remisu 1:1.

W sobotę drużyny odniosły zwycięstwo z silnym przeciwnikiem. Hutnik Kraków sprawił niespodziankę i pokonał przy Bukowej lidera GKS Katowice. Stal Rzeszów grała z wiceliderem Górnikiem Polkowice i również zdobyła komplet punktów. Pogromcy kandydatów do awansu zmierzyli się na Suchych Stawach i obaj mieli w planie pójść za uderzeniem.

Pierwsza połowa nie była dobrym widowiskiem. 70 procent posiadania piłki Stali praktycznie nie przekładało się na sytuacje podbramkowe. Trochę groźniejsze były szybkie wypady beniaminka, ale również on nie był w stanie oddać strzału celnego. Dwa zera w tej statystyce mówiły dużo o obrazie meczu, w którym nie brakowało przede wszystkim fauli. Kilkakrotnie podniósł się poziom emocji, ale było co poprawiać przed wznowieniem gry.

Stal jest wyżej w tabeli i to ona postanowiła trochę śmielej zaatakować w drugiej połowie. Hutnik nie pozostawał jednak dłużny i to on oddał pierwsze uderzenie celne w 58. minucie. Nie dał się pokonać Wiktor Kaczorowski, a po chwili poprawka Krzysztofa Świątka była chybiona. Za przygotowanie krakowian odpowiadał Szymon Szydełko, były szkoleniowiec Resovii, który o Stali wie bardzo dużo.

Duża nieporadność drużyn pod bramką przeciwnika doprowadziła do zmian graczy ofensywnych. Między 60. a 70. minutą trenerzy zdjęli praktycznie wszystkich atakujących i postanowili dodać nowej energii jedenastkom.

Obaj trenerzy trafili ze zmianami, ponieważ to piłkarze wprowadzeni z ławek rezerwowych zdobyli gole w końcówce. Ostatnie minuty meczu wynagrodziły wcześniejsze braki. Na zakończenie podstawowego czasu Mariusz Sławek dał prowadzenie Stali i otworzyła się przed nią duża szansa na zwycięstwo. Hutnik zaatakował jednak raz jeszcze i po rzucie wolnym w 96. minucie wyrównał. Bramkę na 1:1 zdobył Javier Bernal.

Hutnik Kraków - Stal Rzeszów 1:1 (0:0) 0:1 - Mariusz Sławek 90' 1:1 - Javier Bernal 90'

Hutnik: Dawid Smug – Tomasz Wojcinowicz, Piotr Stawarczyk, Łukasz Kędziora, Mateusz Ozimek (85' Sebastian Olszewski), Krzysztof Świątek (85' Javier Bernal), Miłosz Drąg, Dawid Linca (71' Kacper Jodłowski), Piotr Zmorzyński, Kamil Bełczowski (62' Filip Handzlik), Michał Kitliński (62' Kamil Sobala)

Stal: Wiktor Kaczorowski – Łukasz Góra, Sławomir Szeliga (57' Damian Kostkowski), Dominik Marczuk, Piotr Głowacki - Wojciech Reiman, Dawid Olejarka, Bartosz Wolski (80' Ramil Mustafajew), Oktawian Skrzecz (67' Mariusz Sławek) - Grzegorz Goncerz (67' Krystian Pieczara), Błażej Szczepanek (67' Rafał Maciejewski)

Żółte kartki: Marczuk, Mustafajew (Stal)

34

Czytaj także: Zadyszka lidera. Bruk-Bet Termalica Nieciecza otwiera szansę przed rywalami Czytaj także: Efektowne KGHM Zagłębie Lubin. Jagiellonia Białystok podała "pomocną dłoń"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!