Serie A. SSC Napoli przegrało, ale Włosi docenili Piotra Zielińskiego. "Był niebezpieczny"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński w meczu z Interem Mediolan
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński w meczu z Interem Mediolan

SSC Napoli przegrało z Interem Mediolan 0:1. Jednym z wyróżniających się piłkarzy zespołu z Neapolu był Piotr Zieliński. Włoskie media doceniły jego dobrą grę.

Dla SSC Napoli porażka z Inter Mediolan była rozczarowaniem. Gola na wagę wygranej strzelił Romelu Lukaku, który wykorzystał rzut karny. Bohaterem gospodarzy był jednak Samir Handanović. To bramkarz Interu otrzymał najwyższe noty, a wszystko dzięki temu, że kilka razy uratował zespół przed stratą gola i bronił groźne strzały przeciwników.

Jednym z tych, którzy próbowali pokonać Handanovicia był Piotr Zieliński. Golkiper Interu poradził sobie jednak z groźnym uderzeniem Polaka. Zieliński zdaniem włoskich mediów był jednym z najlepszych piłkarzy SSC Napoli na boisku. Grą imponował zwłaszcza w pierwszej połowie.

Zdaniem większości włoskich mediów Zieliński zasłużył na notę 6,5 w dziesięciostopniowej skali, gdzie "1" oznacza występ poniżej krytyki, a "10" - klasę światową. "Czasem powinien być bardziej konkretny" - czytamy w calciomercato.com, który docenił jego dogrania do Lorenzo Insigne.

"Bardzo dobrze grał w pierwszej połowie. Rozgrywał akcje zespołu. Szkoda jego strzału na początku, bo to mogłoby zmienić mecz" - ocenił serwis tuttonapoli.net. "Bardzo aktywny, grał jak natchniony w pierwszej połowie. W drugiej stracił konkretność" - dodał włoski Eurosport.

Z kolei dziennikarze "Corriere dello Sport" dali Polakowi "szóstkę". Docenili jego strzał w pierwszej połowie, "po którym zadrżał Handanović", ale zwrócono uwagę na to, że w drugiej części gry Polak "zbyt często znikał".

Noty Piotra Zielińskiego:

Eurosportcorriere.itcalciomercato.comtuttonapoli.netareanapoli.it
Nota6,566,56,56,5

Czytaj także: Serie A. Wojciech Szczęsny najlepszym zawodnikiem Juventusu. Fatalny występ Ronaldo z Atalantą PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Wicemistrz Polski upokorzony na własnym stadionie!