Bundesliga. Bayern - Wolfsburg. Robert Lewandowski nie marnuje okazji. Zobacz jego bramkę na 2:1 [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+Sport / Bramka Roberta Lewandowskiego
Twitter / Canal+Sport / Bramka Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski ma patent na VfL Wolfsburg. Polak strzelił dwie bramki, a jego Bayern Monachium zwyciężył 2:1. Tuż po przerwie napastnik znakomicie wykorzystał podanie Jerome'a Boatenga.

W 50. minucie Jerome Boateng posłał długie podanie w kierunku niepilnowanego Roberta Lewandowskiego. Piłki nie zdołał zatrzymać Maximilian Arnold.

Polak wykonał zwód, którym zmylił Maxence'a Lacroixa, po czym posłał piłkę w kierunku bramki i po raz drugi tego dnia pokonał Koena Casteelsa.

Dla Lewandowskiego była to 251. bramka w Bundeslidze. Tuż przed przerwą Polak dołączył do elitarnego grona. Został pierwszym obcokrajowcem w historii rozgrywek, który przekroczył granicę 250 goli.

32-latek jest aktualnie trzecim strzelcem w Bundeslidze. Więcej bramek zdobyli Gerd Mueller (365) oraz Klaus Fischer (268). Tego drugiego Polak może wyprzedzić jeszcze w tym sezonie.

Mimo wygranej (2:1) Bayern Monachium pozostał wiceliderem. Zespół Hansiego Flicka ma punkt straty do prowadzącego Bayeru. W sobotę Bawarczycy zagrają na wyjeździe w Leverkusen.

Czytaj także:Bundesliga. Robert Lewandowski znów zapisał się w historii! Polak trzecim piłkarzem z takim sukcesemThe Championship. Świetna gra Krystiana Bielika. Został zawodnikiem meczu