Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo przerwał niechlubną serię w starciach z Lionelem Messim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
PAP/EPA / Alberto Estevez / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W meczach Ligi Mistrzów Cristiano Ronaldo nie potrafił strzelić gola, gdy po drugiej stronie boiska biegał Lionel Messi. To już przeszłość. Portugalczyk przełamał się we wtorkowy wieczór.

W tę statystykę aż trudno było uwierzyć. Przed wtorkowym starciem Barcelony z Juventusem portal football-italia.net poinformował, że Cristiano Ronaldo nigdy nie strzelił gola, gdy w przeciwnej drużynie grał Lionel Messi.

Argentyńczyk był zmorą Portugalczyka, ale każda seria ma swój koniec. Skończyła się w 174. spotkaniu Ronaldo w Champions League.

Już w 13. minucie spotkania w Barcelonie napastnik Juventusu wykorzystał rzut karny. Na początku drugiej połowy ponownie skutecznie wykończył "jedenastkę".

Tym samym Ronaldo strzelił swojego 133 i 134 gola w Lidze Mistrzów, ale dopiero pierwsze dwa przeciwko Messiemu.

Dość niespodziewanie Juventus wygrał na wyjeździe z Barceloną aż 3:0. Już przed spotkaniem obie drużyny były pewne awansu do 1/8 finału. We wcześniejszych pięciu pojedynkach fazy grupowej Barcelona nie straciła nawet punktu. We wtorek bramki Juventusu bronił Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny był rezerwowym.