Kylian Mbappe dołączył do elitarnego grona. Zobacz bramki gwiazdora PSG (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe ma zaledwie 21 lat, a już jest jednym z najlepszych strzelców w historii Paris Saint-Germain. W sobotę strzelił setnego gola dla klubu ze stolicy Francji.

[tag=663]

Paris Saint-Germain[/tag] pewnie zmierza po kolejny mistrzowski tytuł w Ligue 1. W sobotę podopieczni Thomasa Tuchela wygrali z Montpellier HSC 3:1. Nie przeszkodził im nawet fakt, że kilka gwiazd nie wystąpiło w tym spotkaniu.

Na ławce rezerwowych zaczął Kylian Mbappe. 21-latek jednak wszedł na boisko w 78. minucie. Potrzebował zaledwie dwunastu minut, aby pokonać bramkarza i ustalić wynik spotkania. W ten sposób przekroczył magiczną barierę.

To była 100 bramka francuskiego gwiazdora w barwach PSG. To nie wszystko, bo jest najmłodszym piłkarzem w historii tego klubu, któremu udało się strzelić tak dużo goli.

Mbappe teraz goni największe gwiazdy w rankingu wszech czasów paryskiego giganta. Niebawem powinien przeskoczyć Pedro Pauletę, który zdobył 109 goli. Dalej jest Zlatan Ibrahimović (156 bramek) i Edinson Cavani (200 bramek).

21-letni Francuz w tej chwili jest liderem klasyfikacji strzelców w Ligue 1. W dziewięciu meczach strzelił dziesięć goli.

Thomas Tuchel zostanie trenerem Manchesteru United? Obie strony są zainteresowane >> Transfery. La Liga. PSG nie ustaje w wyścigu po podpis Lionela Messiego >>