Premier League: Chelsea FC wygrała wysoko. Bałagan w obronie Burnley FC

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alex Livesey / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chelsea FC
PAP/EPA / Alex Livesey / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chelsea FC

Hakim Ziyech strzelił gola, a przy dwóch asystował w wygranym 3:0 meczu Chelsea FC z Burnley FC. Obrońcy jej przeciwnika zachowywali się jak dzieci we mgle.

Chelsea FC straciła sporo punktów przed przyjazdem na Turf Moor. Tylko po dwóch ze swoich sześciu meczów zeszła z boiska zwycięska. Z taką częstotliwością potknięć, mimo głośnych wzmocnień dokonanych przed sezonem, drużyna Franka Lamparda może mieć problem z dołączeniem do czołówki Premier League. Dlatego w konfrontacji z nisko notowanym Burnley FC interesowało ją tylko zwycięstwo.

Pierwszą szansę na gola mieli niespodziewanie gospodarze. Ashley Barnes przesadził z rozmachem loba w sytuacji sam na sam z Edouardem Mendym i piłka wylądowała za bramką Chelsea. Po tej sytuacji do głosu doszli gracze ze Stamford Bridge i zaczęli zagrażać swoimi atakami. Tammy Abraham w 14. minucie jeszcze nie zaskoczył swoim zagraniem Nicka Pope'a, ale w 26. minucie asystował przy golu na 1:0. Z podania Abrahama skorzystał Hakim Ziyech i uderzeniem z linii pola karnego dał prowadzenie Chelsea.

W drugiej połowie podobny scenariusz, ponieważ Ashley Barnes nie trafił swoim strzałem w bramkę Chelsea, a przyjezdni po pewnym czasie odpowiedzieli skutecznym atakiem. Kurt Zouma potężnie główkował na 2:0 w 63. minucie po wyprowadzeniu w pole całej grupki nieuważnych przeciwników. Z rzutu rożnego centrował Hakim Ziyech i dołożył asystę do gola.

W 70. minucie Timo Werner pozbawił przeciwnika nadziei na zapunktowanie. Reprezentant Niemiec strzelił gola na 3:0 po kolejnym podaniu Ziyecha. Obrona Burnley FC zachowała się karygodnie. Trzech defensorów stało w jednym miejscu, a przypilnować Wernera nie zamierzał ani jeden z nich. Pogubili się podobnie jak przy golu Zoumy.

Burnley FC - Chelsea FC 0:3 (0:1) 0:1 - Hakim Ziyech 26' 0:2 - Kurt Zouma 63' 0:3 - Timo Werner 70'

Burnley: Nick Pope - Matthew Lowton, Kevin Long, James Tarkowski, Charlie Taylor - Ashley Westwood, Dale Stephens (46' Jay Rodriguez), Josh Brownhill, Dwight McNeil - Ashley Barnes (73' Robbie Brady), Chris Wood

Chelsea: Edouard Mendy - Reece James, Thiago Silva, Kurt Zouma, Benjamin Chilwell - Mason Mount, N'Golo Kante, Hakim Ziyech (73' Callum Hudson-Odoi) - Kai Havertz (86' Jorginho), Tammy Abraham (77' Olivier Giroud), Christian Pulisic

Żółte kartki: Long (Burnley)

Sędzia: David Coote