Premier League. Aston Villa - Leeds United: asysta Mateusza Klicha w efektownie wygranym przez Pawie meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Ollie Watkins (z lewej) i Mateusz Klich (z prawej)

Zespół Leeds United przerwał zwycięski pochód Aston Villi. W spotkaniu 6. kolejki Premier League ekipa, której zawodnikiem jest Mateusz Klich, rozbiła na wyjeździe The Villans (3:0). Reprezentant Polski zaliczył asystę podczas tego meczu.

Piątkowe starcie w Birmingham zapowiadało się ciekawie, a jego faworytem wydawała się być ekipa Aston Villa, która przystępowała do konfrontacji z kompletem 12 punktów.

Od początku rywalizacja na Villa Park była toczona w dość szybkim tempie, co mogło się podobać. W pierwszej fazie spotkania lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce.

Aktywny był Patrick Bamford, który sprawiał sporo kłopotów defensywie gospodarzy. Jednakże strzały napastnika Pawi w I połowie batalii były niecelne.

Z czasem do głosu doszli piłkarze Aston Villi, którzy w 26. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Wówczas z kilku metrów trafił Jack Grealish, zaś piłkę z linii bramkowej wybił... obrońca Luke Ayling. Ostatecznie obydwie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona batalii była teatrem jednego aktora, a mianowicie Bamforda, który zdobył klasycznego hat-tricka. 27-latek swoje strzelanie rozpoczął w 55. minucie, kiedy popisał się skuteczną dobitką po uderzeniu Rodrigo Moreno.

Po chwili napastnik ekipy z Leeds podwyższył prowadzenie swojego klubu, świetnie przymierzając z około 17 metrów. Przy tym golu asystę zaliczył Mateusz Klich.

Kropkę nad "i" Patrick Bamford postawił w 74. minucie. Wówczas mimo asysty trzech piłkarzy Aston Villi zdołał strzelić w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Emiliano Martineza. Jak się później okazałom Bamford ustalił wynik tego starcia.

Premier League, 6. kolejka:

Aston Villa - Leeds United 0:3 (0:0) 0:1 - Patrick Bamford 55' 0:2 - Patrick Bamford 67' 0:3 - Patrick Bamford 74'

Aston Villa: Emiliano Martinez - Matthew Cash, Ezri Konsa, Tyrone Mings, Matt Targett - Douglas Luiz, John McGinn - Trezeguet (66' Bertrand Traore), Ross Barkley, Jack Grealish - Ollie Watkins.

Leeds United: Illan Meslier - Stuart Dallas, Luke Ayling, Robin Koch, Ezgjan Alioski - Pascal Struijk (21' Jamie Shackleton) - Helder Costa (83' Raphinha), Mateusz Klich, Rodrigo Moreno (79' Pablo Hernandez), Jack Harrison - Patrick Bamford.

Żółte kartki: Tyrone Mings, Jack Grealish (Aston Villa) oraz Mateusz Klich, Pascal Struijk (Leeds United).

Sędziował: Paul Tierney.