Premier League. Manchester City - Arsenal FC: minimalne zwycięstwo wicemistrza Anglii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Michael Regan  / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
PAP/EPA / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City

Wicemistrz Anglii, Manchester City, nie zachwycił, ale zdołał pokonać Arsenal FC (1:0) w meczu 5. kolejki Premier League 2020/2021. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Raheem Sterling.

Man City nie zachwyca na początku nowego sezonu angielskiej ekstraklasy (The Citizens przed sobotnim spotkaniem mieli na swoim koncie 1 zwycięstwo, 1 remis oraz 1 porażkę), co chcieli wykorzystać londyńczycy, ale to im się nie udało.

Od początku - zgodnie z przewidywaniami - podopieczni Pepa Guardioli mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, natomiast goście byli nastawieni na grę z kontrataku.

Pierwsze ostrzeżenie Kanonierom wysłał Riyad Mahrez, ale jego strzał z dystansu okazał się niecelny. Również z kilku metrów przestrzelił Sergio Aguero.

Jednakże w 23. minucie nie pomylił się Raheem Sterling, który pospieszył z dobitką po dobrym strzale Phila Fodena.

Podrażnieni takim obrotem spraw piłkarze Arsenalu w końcu postanowili groźnej zaatakować, ale futbolówkę po zagraniu Bukayo Saki na rzut rożny sparował Ederson. W 40. minucie Saka znów był bliski doprowadzenia do wyrównania, jednakże znów nie dał się pokonać brazylijski bramkarz i przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Manchester City zdecydowanie spuścił z tonu i ton boiskowym wydarzeniom starał się nadawać londyński zespół, który jednak nie miał argumentów pod polem karnym przeciwnika.

Z rzutów wolnych uderzali Nicolas Pepe oraz David Luiz, lecz nie byli oni w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Edersona i minimalna porażka Kanonierów stała się faktem.