Ligue 1: Olympique Lyon zremisował z Olympique'm Marsylia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry Langer / Na zdjęciu: Houssem Aouar
Getty Images / Harry Langer / Na zdjęciu: Houssem Aouar

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 6. kolejki francuskiej Ligue 1 Olympique Lyon zremisował u siebie z Olympique'm Marsylia 1:1.

W ostatnim czasie zarówno ekipa z Lyonu, jak i drużyna z Marsylii remisowały spotkanie za spotkaniem i nie inaczej było w niedzielny wieczór.

Najpierw na prowadzenie w 16. minucie za sprawą Dimitriego Payeta wyszli przyjezdni. Francuz popisał się precyzyjnym uderzeniem przy słupku z około 15 metrów, a przy tym trafieniu asystował Florian Thauvin.

Po chwili Payet musiał opuścić boisko, gdyż obejrzał czerwoną kartkę za faul na Leo Dubois.

W 28. minucie do wyrównania doprowadził Houssem Aouar, który wykorzystał rzut karny i jak się później okazało ustalił wynik tej rywalizacji.

Ligue 1, 6. kolejka:

Olympique Lyon - Olympique Marsylia 1:1 (1:1) 0:1 - Dimitri Payet 16' 1:1 - Houssem Aouar 28' (k.)

Czerwona kartka: Dimitri Payet (Olympique Marsylia) w 19. minucie /za faul/.

***

Stade Rennais - Stade de Reims 2:2 (2:1)