Ligue 1. Montpellier HSC - Paris Saint-Germain: gwiazdorzy uratowali mistrza Francji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Arnaud Souquet (z lewej) i Neymar (z prawej)

Paris Saint-Germain z trzynastym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 Ligue 1. Tym razem mistrz Francji uporał się na wyjeździe z Montpellier HSC (3:1). PSG uratowali gwiazdorzy - Neymar, Kylian Mbappe i Mauro Icardi, którzy zdobyli po bramce.

Zespół z Paryża przystępował do sobotniej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta, ale musiał się mieć na baczności, bo przegrał ostatnie starcie z ekipą z Montpellier.

Mistrzowie Francji od początku konfrontacji starali się narzucić swój styl gry, ale bili głową w mur. Nieskuteczność zemściła się na nich w 41. minucie, kiedy pechowo piłkę do własnej bramki skierował Leandro Paredes.

Po zmianie stron paryżanie dążyli do zdobycia wyrównującej bramki, a to ułatwiła im czerwona kartka dla Pedro Mendesa, którą utrzymał za drugi żółty kartonik w 72. minucie.

Grając z przewagą jednego zawodnika Paris Saint-Germain strzeliło trzy gole w krótkich odstępach czasu. Najpierw do siatki trafił Neymar, a niespełna 60 sekund później wynik podwyższył Kylian Mbappe. Decydujący cios zadał Mauro Icardi, ustalając rezultat tego meczu.

Ligue 1, 17. kolejka:

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 1:3 (1:0) 1:0 - Leandro Paredes 41' (sam.) 1:1 - Neymar 75' 1:2 - Kylian Mbappe 76' 1:3 - Mauro Icardi 81'

Czerwona kartka: Pedro Mendes (Montpellier HSC) w 72. minucie /za drugą żółtą kartkę/.