Bundesliga. "Bild": Rafał Gikiewicz z najniższą notą

Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz został surowo oceniony przez dziennik "Bild" za swój występ w piątkowym meczu Bundesligi Union Berlin - Eintracht Frankfurt (1:2). Polski bramkarz gospodarzy popełnił błąd przy pierwszym golu dla rywali.

[tag=6213]

Rafał Gikiewicz[/tag] do tej pory nie zawodził między słupkami 1.FC Union Berlin w obecnym sezonie Bundesligi. Polskiemu bramkarzowi udało się nawet obronić rzut karny w starciu z Werderem Brema (1:2).

W piątkowy wieczór nasz rodak również popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, jednak to na jego konto dziennikarze gazety "Bild" zapisali pierwszego gola dla Eintrachtu, którego strzelił Bas Dost.

W 48. minucie Polak odbił piłkę przed siebie po strzale Filipa Kosticia. Dopadł do niej Dost i pokonał Gikiewicza. W 62. minucie z kolei gola dla gości strzelił Andre Silva, jednak tutaj nasz rodak nie miał wiele do powiedzenia (więcej TUTAJ).

"Bild" wystawił za to spotkanie Gikiewiczowi najniższą notę ze wszystkich zawodników. Niemieccy dziennikarze przyznali mu "5" w skali od "1" do "6" (gdzie 1 to klasa światowa, a 6 występ poniżej krytyki).

Równie słabo oceniony został jedynie obrońca Unionu, Marvin Friedrich.

Po sześciu kolejkach Union ma na koncie 4 punkty i zajmuje 14. miejsce w tabeli, jednak po wszystkich spotkaniach tej serii gier może spaść jeszcze niżej.