II liga: Stal dogoniła Resovię. Remis w derbach Rzeszowa

WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki

Prowadziła Resovia, wyrównała Stal i drugoligowe derby Rzeszowa zakończyły się wynikiem 1:1. W tej sytuacji liderem pozostał Górnik Łęczna.

Starcie było piłkarskim świętem dla kibiców w Rzeszowie, których kluby po długim oczekiwaniu spotkały się na szczeblu centralnym. Ponadto miało istotne znaczenie dla sytuacji w drugoligowej tabeli. Wicelider Stal Rzeszów był gospodarzem starcia z piątą Resovią.

Pasy objęły prowadzenie na zakończenie pierwszego kwadransa. Serhij Krykun poradził sobie ze Sławomirem Szeligą i po wygraniu pojedynku biegowego pokonał strzałem bramkarza Stali. Ten sam zawodnik mógł w pierwszej połowie podwoić przewagę Resovii, ale wicelidera uratowała interwencja Wiktora Kaczorowskiego.

Stal wyrównała pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Artur Pląskowski strzelił z bliska na 1:0 między nogami Wojciecha Daniela. Beniaminek dostał skrzydeł po dopadnięciu lokalnego przeciwnika i miał szansę na odwrócenie wyniku. Także trener Resovii dokonał ofensywnych zmian, ale żadnej ze stron nie udało się rozstrzygnąć meczu.

Podział punktów w Rzeszowie oznacza, że po 10. kolejce liderem jest Górnik Łęczna. Mogło go wyprzedzić Stal, ale tylko w razie zwycięstwa z lokalnym rywalem.

Stal Rzeszów - Resovia 1:1 (0:1)
0:1 - Serhij Krykun 15'
1:1 - Artur Pląskowski 50'

Stal: Wiktor Kaczorowski – Damian Sierant, Błażej Cyfert (24' Dominik Chromiński), Damian Kostkowski, Piotr Głowacki - Sławomir Szeliga (64' Radosław Sylwestrak), Wojciech Reiman - Patryk Plewka, Łukasz Mozler, Damian Michalik (83' Błażej Szczepanek) - Artur Pląskowski (70' Tomasz Płonka)

Resovia: Wojciech Daniel - Mateusz Geniec, Sebastian Zalepa, Dawid Kubowicz, Rafał Mikulec - Konrad Domoń, Szymon Kaliniec (58' Grzegorz Płatek) - Kamil Radulj (65' Daniel Świderski), Krzysztof Gancarczyk (58' Adrian Dziubiński), Serhij Krykun - Szymon Feret

Żółte kartki: Szeliga, Reiman (Stal) oraz Krykun, Geniec, Dziubiński (Resovia)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)