Liga Mistrzów 2019. Juventus - Ajax Amsterdam. Koniec znakomitej serii Cristiano Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo i piłkarze Ajaksu Amsterdam

Juventus Turyn, mimo że przed sezonem za 100 milionów euro sprowadził Cristiano Ronaldo, znów nie wygra Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale lepsi od mistrzów Włoch okazali się piłkarze Ajaksu. Holendrzy przerwali również niesamowitą passę samego Ronaldo.

Dziennikarze BBC Sport zwrócili uwagę, że po raz pierwszy od sezonu 2009/2010 Cristiano Ronaldo nie zagra w półfinale Ligi Mistrzów. W poprzednich 9 latach Portugalczyk zawsze był w tej fazie rozgrywek z Realem Madryt.

Po wielu latach Ronaldo zdecydował się jednak przejść z zespołu Królewskich do mistrza Włoch i na razie jego znakomita passa się skończyła. Jednakże napastnik robił co mógł, żeby podtrzymać świetną statystykę.

W Amsterdamie 34-latek zapewnił Juventusowi remis 1:1. W rewanżu w Turynie strzelił dla gospodarzy bramkę na 1:0. Piłkarze Ajaksu odpowiedzieli jednak dwoma trafieniami i nieoczekiwanie wyeliminowali Juventus z dalszej walki w Lidze Mistrzów.

Co ciekawe, we wtorkowy wieczór Cristiano Ronaldo po raz pierwszy przegrał mecz z drużyną Ajaksu. We wcześniejszych 6 pojedynkach zespoły z Portugalczykiem w składzie odniosły 5 zwycięstw i raz zremisowały w meczach przeciwko drużynom z Amsterdamu.