Ligue 1: AS Monaco rzutem na taśmę wywalczyło punkt w starciu z EA Guingamp, kolejny cały mecz Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik
Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, szczęśliwie uratowało remis w starciu z EA Guingamp (1:1). Zespół z Monako wyrównującą bramkę zdobył dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, a jej autorem okazał się Stevan Jovetić.

Przed tygodniem Monaco przegrało przed własną publicznością z SM Caen (0:1) i w sobotę przyszło mu się zmierzyć z innym autsajderem rozgrywek - Guingamp. Po raz kolejny potwierdziło się, że wciąż aktualni wicemistrzowie Francji mają w tym sezonie problemy w konfrontacjach z niżej notowanymi rywalami.

Podopieczni Leonardo Jardima od startu rywalizacji mieli sporą przewagę optyczną: częściej utrzymywali się przy piłce, oddawali więcej strzałów, ale razili nieskutecznością.

To się na nich zemściło w 23. minucie konfrontacji. Wówczas gospodarze wykonywali rzut rożny. Najwyżej do dośrodkowania z kornera wyskoczył Felix Eboa Eboa i celnie główkował, otwierając wynik potyczki.

Podrażnieni takim obrotem spraw przyjezdni długo bili głową w mur, a swoje szanse zmarnowali po kolei Carlos, Adrien Silva i ponownie Carlos.

Kiedy wydawało się, że Kamil Glik (w 56. minucie za faul został ukarany żółtą kartką) i spółka poniosą drugą z rzędu porażkę w Ligue 1, do siatki rzutem na taśmę trafił Jovetić, który wykorzystał zamieszanie pod bramką EA.

Ligue 1, 31. kolejka:

EA Guingamp - AS Monaco 1:1 (1:0) 1:0 - Felix Eboa Eboa 23' 1:1 - Stevan Jovetić 90+3'