Ligue 1: AS Monaco zmierza w przepaść, kolejna porażka zespołu Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco zmierza w przepaść, czyli w kierunku spadku z Ligue 1. Zespół Kamila Glika tym razem przegrał z Dijon FCO 0:2. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

W sobotę piłkarzy z Monako czekało niesamowicie ważne starcie pod wodzą nowego-starego trenera Leonardo Jardima (zastąpił zwolnionego Thierry'ego Henry'ego). Wicemistrzowie Francji w konfrontacji o "sześć puntów" chcieli za wszelką cenę pokonać zajmującą przed tą potyczką pozycję wyżej w tabeli ekipę Dijon FCO, ale to im się nie udało.

Wynik meczu w 24. minucie otworzył Chang-Hoon Kwon. Wówczas Fouad Chafik zagrał świetne, prostopadłe podanie do Koreańczyka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Danijela Subasicia.

Od 60. minuty rywalizacji Monaco musiało sobie radzić bez Naldo, który brutalnie sfaulował Julio Tavaresa, za co obejrzał zasłużoną czerwoną kartkę.

Chwilę później rezultat spotkania na 2:0 dla gospodarzy pewnym strzałem ustalił Naim Sliti, któremu piłkę na dwunasty metr świetnie wyłożył Tavares.

AS Monaco po tej porażce wciąż zajmuje dziewiętnaste - przedostatnie - miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Bilans podopiecznych Jardima to 3 wygrane, 6 remisów i 13 przegranych.

Ligue 1, 22. kolejka:

Dijon FCO - AS Monaco 2:0 (1:0) 1:0 - Chang-Hoon Kwon 24' 2:0 - Naim Sliti 69'

Czerwona kartka: Naldo (AS Monaco) w 60. minucie /za faul/. *Kamil Glik (AS Monaco) rozegrał cały mecz.

***

EA Guingamp - Stade de Reims 0:1 (0:1)

OGC Nice - Nimes Olympique 2:0 (1:0)   RC Strasbourg Alsace - Girondins Bordeaux 1:0 (0:0)

*Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Olympique Marsylia - Lille OSC 1:2 (0:1)