Baraże o awans do Primera Division: Sporting na kolanach, Valladolid w finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Shaun Botterill  / Na zdjęciu: arbiter rysujący linię
Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: arbiter rysujący linię

Real Valladolid po raz drugi pokonał Sporting Gijon i awansował do finału baraży o grę w Primera Division. Ekipa z Kastylii wygrała na wyjeździe 2:1 po kapitalnych bramkach.

W pierwszym spotkaniu Real Valladolid pokonał Sporting Gijon 3:1. Asturyjczycy nie wykorzystali atutu własnego boiska. Zamiast gonić rywala, już w pierwszej połowie stracili 2 gole, które pogrzebały ich szanse na awans.

Pierwszy do siatki trafił Jaime Mata, który wpadł w pole karne i bardzo ładnie podkręcił piłką w okienko. Kilka chwil później było już 2:0, a jeszcze piękniejszym golem popisał się Oscar Plano, który huknął do siatki z dystansu.

Bramki nieco zabiły mecz i po przerwie nie było to porywające widowisko. Gospodarze zdobyli jedynie honorowego gola po strzale z rzutu karnego Carlosa Carmony.

Valladolid o awans do Primera Division powalczy z Numancią, która pokonała Saragossę. Poprzednio Valladolid grali w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2013/2014. Wcześniej awans wywalczyły zespoły Rayo Vallecano i SD Huesca.

Sporting Gijon - Real Valladolid 1:2 (0:2) 0:1 - Jaime Mata 23' 0:2 - Oscar Plano 31' 1:2 - Carlos Carmona (k.) 68'

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Real Valladolid.