Premier League: Chelsea goni podium. Pokonała Liverpool

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Victor Moses (z lewej), Olivier Giroud
Getty Images / Julian Finney / Victor Moses (z lewej), Olivier Giroud

Oliver Giroud zdobył jedynego gola w meczu Chelsea z Liverpoolem. Dzięki zwycięstwu drużyna prowadzona przez Antonio Conte wciąż ma szanse na zakończenie sezonu na podium.

Chelsea walczy o prawo gry w Lidze Mistrzów, z kolei Liverpool pragnie utrzymać 3. miejsce w Premier League. Na finiszu sezonu może je stracić.

Od początku przeważali finaliści Ligi Mistrzów, ale długo nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois. Dopiero w 24. minucie golkiper musiał interweniować po uderzeniu Sadio Mane. Ten sam zawodnik uderzał siedem minut później, ponownie górą był golkiper.

W 32. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Po dograniu z prawej strony Victora Mosesa Olivier Giroud głową uderzył nie do obrony.

Bramka dla gospodarzy zmieniła obraz meczu. Chelsea zaczęła grać dużo lepiej, Liverpool cofnął się i nie potrafił zagrozić miejscowym.

Po zmianie stron również Chelsea miała więcej z gry. Liverpool nie kwapił się do ataku. To gospodarze ponownie mieli dogodną okazję bramkową. W 56. minucie z ostrego kąta uderzył Eden Hazard, piłkę po interwencji Lorisa Kariusa sprzed linii bramkowej wybił obrońca. Chwilę później do siatki trafił głową Antonio Ruediger, jednak był na spalonym.

Liverpool nie potrafił poważniej zagrozić Chelsea. Gospodarze w 79. minucie powinni podwyższyć wynik. Z woleja kapitalnie, ale minimalnie niecelnie huknął Marcos Alonso.

Chelsea wygrała 1:0 i zmniejszyła straty do Liverpoolu do trzech punktów. Piłkarze Antonio Conte mają do rozegrania mecz zaległy. Jeśli go wygrają, wówczas w ostatniej kolejce Premier League będzie bardzo ciekawie.

Chelsea FC - Liverpool FC 1:0 (1:0) 1:0 - Giroud 32'

Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Antonio Ruediger - Victor Moses (89' Davide Zappacosta), Cesc Fabregas (90+3' Pedro Rodriguez), N'Golo Kante, Tiemoue Bakayoko, Marcos Alonso - Eden Hazard (86' Willian) - Olivier Giroud.

Liverpool: Loris Karius - Nathaniel Clyne (59' Jordan Henderson), Dejan Lovren, Virgil van Dijk, Andrew Robertson (74' Dominic Solanke) - Trent Arnold, Georginio Wijnaldum, James Milner  (89' Alberto Moreno) - Mohamed Salah, Roberto Firmino, Sadio Mane.

Żółte kartki: Alonso, Moses (Chelsea) oraz Salah, Clyne (Liverpool).

Sędzia: Anthony Taylor.

***

Efektownie wyglądało pożegnanie Arsene'a Wengera z własnym stadionem. Arsenal pokonał Burnley 5:0.

Arsenal FC - Burnley FC 5:0 (2:0) 1:0 - Aubameyang 14' 2:0 - Lacazette 45+3' 3:0 - Kolasinac 54' 4:0 - Iwobi 64' 5:0 - Aubameyang 75'