Primera Division: wymęczone zwycięstwo Atletico Madryt z Celtą Vigo

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LAVANDEIRA JR / Atletico Madryt
PAP/EPA / LAVANDEIRA JR / Atletico Madryt

Atletico wciąż bez porażki w Primera Division 2017/2018. W niedzielnym spotkaniu 9. kolejki mistrzostw Hiszpanii, zespół z Madrytu pokonał na wyjeździe Celtę Vigo 1:0, ale nie przyszło mu to łatwo.

Faworytem niedzielnej konfrontacji na Estadio Balaidos w Vigo było niepokonane dotychczas w hiszpańskiej ekstraklasie Atletico, które wygrało trzy ostatnie pojedynki z Celtą.

Jednakże początkowo na boisku dzielili i rządzili gospodarze, wśród których aktywny był Iago Aspas, który już w 4. minucie oddał pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Jana Oblaka.

Podopieczni Juana Carlosa Unzue często gościli pod polem karnym zespołu z Madrytu, a dobre uderzenia oddali Pablo Hernandez i Sergio Gomez, jednakże czujny był Oblak.

Kiedy wydawało się, że to miejscowa ekipa jest o krok od strzelenia gola, to cios zadali przyjezdni. W 28. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie odnalazł się Kevin Gameiro, który wykorzystał błąd Gomeza i trafił do siatki.

Celta Vigo od straty bramki spuściła z tonu, a lepiej poczynali sobie zawodnicy prowadzeni przez Diego Simeone. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron do wyrównania dążyli miejscowi gracze, jednakże nie potrafili postawić kropki nad "i". W 65. minucie powinien rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką Gabiego, lecz sędzia pozostał niewzruszony i nie odgwizdał "jedenastki".

Praktycznie całym zespołem broniło się Atletico Madryt i robiło to na tyle skutecznie, żeby w końcowym rozrachunku pokonać Celtę 1:0.

Primera Division, 9. kolejka:

Celta Vigo - Atletico Madryt 0:1 (0:1) 0:1 - Kevin Gameiro 28'

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Jonny, Gustavo Daniel Cabral (72' Emre Mor), Sergio Gomez Sola, Hugo Mallo - Stanislav Lobotka, Pablo Hernandez, Daniel Wass (72' John Guidetti) - Pione Sisto, Maximiliano Gomez Gonzalez, Iago Aspas.

Atletico Madryt: Jan Oblak - Juanfran, Diego Godin, Lucas Hernandez - Saul Niguez, Thomas, Gabi (66' Jose Maria Gimenez), Angel Correa (88' Filipe Luis) - Kevin Gameiro (60' Nicolas Gaitan), Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Jonny, Pablo Hernandez, Gustavo Daniel Cabral (Celta Vigo) oraz Juanfran, Saul Niguez, Stefan Savić, Thomas, Gabi (Atletico Madryt).

Sędzia: Jose Luis Munuera Montero.

Villarreal CF - UD Las Palmas 4:0 (0:0) 1:0 - Cedric Bakambu 48' 2:0 - Mario Gaspar 65' 3:0 - Ximo Navarro (sam.) 67' 4:0 - Nicola Sansone 90'