II liga: remis w Kluczborku. MKS i Gwardia nie ugasili pożaru

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka nożna
/ Piłka nożna

MKS Kluczbork zremisował z Gwardią Koszalin 1:1 na zakończenie 13. kolejki II ligi. Gospodarze podzielili się punktami już z sześcioma przeciwnikami na własnym stadionie. Oba kluby pozostały w strefie spadkowej.

MKS Kluczbork jest jednym z dwóch klubów w II lidze, które są niepokonane na własnym stadionie. Z drugiej strony zdobył u siebie tylko 9 z możliwych 21 punktów. W niedzielę zremisował już z szóstym przeciwnikiem i zmarnował szansę na opuszczenie strefy spadkowej.

Podopieczni Łukasza Ganowicza prowadzili. W 68. minucie bramkarz Gwardii Koszalin sfaulował zmiennika Lucjana Zielińskiego, a jedenastkę wykorzystał Sebastian Deja. MKS Kluczbork miał za zadanie utrzymać prowadzenie przez nieco ponad 20 minut i nie wykonał go.

Wyrównał w 81. minucie Przemysław Brzeziański. Techniczne uderzenie byłego napastnika Błękitnych Stargard z narożnika pola karnego musiało się podobać. Brzeziański trafił do bramki przeciwnika po raz drugi w sezonie. Kampanię zaczął dobrze, ale już w sierpniu nabawił się kontuzji, po której długo dochodził do siebie. W Kluczborku przypomniał o swoich możliwościach i uratował gościom punkt.

Gwardia jest czerwoną latarnią ligi. Cztery ostatnie mecze zremisowała, ale żeby włączyć się realnie do walki o utrzymanie, potrzebuje zwycięstw. Jedyne odniosła 29 lipca w Pruszkowie. Ze spadkowiczem miała już zagrać w Koszalinie, jednak PZPN nie wierzył, że modernizacja stadionu zostanie zakończona w zakładanym terminie i nastąpiła kolejna zmiana gospodarza.

Koszalinian nie poprowadził w Kluczborku z powodu problemów zdrowotnych Tadeusz Żakieta. Zastąpił go asystent Dariusz Szperlak.

MKS Kluczbork - Gwardia Koszalin 1:1 (0:0) 1:0 - Sebastian Deja (k.) 70' 1:1 - Przemysław Brzeziański 81'

MKS: Kacper Majchrowski - Jakub Skoczylas, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz - Donatas Nakrosius (65' Krzysztof Bodziony), Sebastian Deja - Dominik Kościelniak, Damian Warchoł (78' Dmytro Fedota), Paweł Baraniak (83' Miłosz Reisch) - Dawid Wolny (63' Lucjan Zieliński).

Gwardia: Adrian Hartleb - Bartosz Maciąg (63' Krystian Przyborowski), Maciej Stańczyk, Patryk Baranowski, Bartłomiej Oleszczuk - Junpei Shimmura (81' Paweł Łysiak), Kamil Poźniak - Aleksander Sopel (63 Aleksander Karbowiak), Michał Szubert, Adrian Kwiatkowski (90' Maciej Gregorek) - Przemysław Brzeziański.

Żółte kartki: Wolny, Nakrosius, Nitkiewicz (MKS) oraz Maciąg, Sopel, Stańczyk, Hartleb, Baranowski (Gwardia).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).