Jupiler League: cenne zwycięstwo RSC Anderlechtu, gol Łukasza Teodorczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk, piłkarz Anderlechtu i reprezentacji Polski

Łukasz Teodorczyk strzelił gola, a jego RSC Anderlecht pokonał na wyjeździe KV Mechelen 4:3 w 10. kolejce belgijskiej Jupiler League. Po tej wygranej mistrzowie Belgii przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli.

Faworytem piątkowej potyczki w Mechelen był broniący mistrzowskiego tytułu Anderlecht, który przed starciem zajmował 7. pozycję w tabeli z dorobkiem 15 punktów, podczas gdy rywale plasowali się na 13. lokacie z 8 oczkami.

Początkowo do szaleńczych ataków rzucili się gospodarze, którzy jednak nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Franka Boeckxa.

Z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejął zespół z Brukseli, który w 18. minucie objął prowadzenie za sprawą Pietera Gerkensa - Belg w sytuacji sam na sam nie dał szans Colinowi Coosemansowi.

Napór przyjezdnych nie malał, a 12 minut później wygrywali oni 2:0. Świetnym podaniem Henry'ego Onyekuru obsłużył Sofiane Hanni, zaś Nigeryjczyk nie miał problemów ze strzeleniem gola.

Dwubramkowe prowadzenie trochę rozluźniło podopiecznych Heina Vanhaezebroucka, co wykorzystała miejscowa ekipa. Rob Schoofs w 34. minucie zdecydował się na uderzenie z dystansu i zanotował trafienie kontaktowe.

Stracona bramka podziałała na RSC Anderlecht jak płachta na byka i jeszcze przed przerwą gracze Vanhaezebroucka dwukrotnie umieścili piłkę w siatce. Najpierw indywidualną akcją popisał się Onyekuru, natomiast później dokładne prostopadłe podanie Adriena Trebela na gola zamienił Łukasz Teodorczyk, dla którego było to dopiero drugie trafienie w obecnym sezonie belgijskiej ekstraklasy.

Po zmianie stron mistrzowie Belgii mieli problemy w ofensywie i nie mogli rozegrać składnej akcji, co zemściło się na nich w 60. minucie. Wówczas dobre zagranie od Faycala Rherrasa wykorzystał Nicklas Pedersen (wszedł w II połowie).

Tym razem strata gola nie przełożyła się na lepszą postawę Anderlechtu, który głównie się bronił przed atakami zespołu KV Mechelen. Już w doliczonym czasie gry miejscowy klub napędził strachu przyjezdnym, zdobywając za sprawą Boureimy Hassane Bande bramkę na 3:4. Ostatecznie gospodarzom już zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Jupiler League, 10. kolejka:

KV Mechelen - RSC Anderlecht 3:4 (1:4) 0:1 - Pieter Gerkens 18' 0:2 - Henry Onyekuru 30' 1:2 - Rob Schoofs 34' 1:3 - Henry Onyekuru 38' 1:4 - Łukasz Teodorczyk 43' 2:4 - Nicklas Pedersen 60' 3:4 - Boureima Hassane Bande 90+1'

KV Mechelen: Colin Coosemans - Ivan Tomecak, Edin Cocalić, Uros Vitas (46' Ahmed El Messaoudi), Faycal Rherras - Rob Schoofs, Seth de Witte - Boureima Hassane Bande, Yohan Croizet (72' Tim Matthys), Mats Rits - Silvere Ganvoula (55' Nicklas Pedersen).

RSC Anderlecht: Frank Boeckx - Dennis Appiah, Serigne Kara, Sven Kums, Olivier Deschacht - Leander Dendoncker, Adrien Trebel - Pieter Gerkens (86' Alexandru Chipciu), Sofiane Hanni (74' Nicolae Stanciu), Henry Onyekuru (90+2' Ivan Obradović) - Łukasz Teodorczyk.

Żółte kartki: Seth de Witte (KV Mechelen) oraz Nicolae Stanciu, Leander Dendoncker, Frank Boeckx, Sofiane Hanni (RSC Anderlecht).

Sędzia: Jonathan Lardot.