Ligue 1: dużo emocji, bramek i czerwonych kartek. Olympique Marsylia odwrócił losy meczu z OGC Nice, Lyon stracił punkty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / EMMANUEL FOUDROT / Olympique Lyon
Reuters / EMMANUEL FOUDROT / Olympique Lyon

Trzy niedzielne spotkania 8. kolejki francuskiej Ligue 1 dostarczyły ogromną dawkę emocji, a zwycięstwa odniosły Olympique Marsylia i ESTAC Troyes, zaś remis padł w starciu Angers SCO - Olympique Lyon.

Aż 15 bramek padło w 3 niedzielnych konfrontacjach mistrzostw Francji, co daje średnią aż 5 trafień na mecz. Ponadto sędziowie pokazali cztery czerwone kartki.

Wydawało się, że Olympique Lyon jest na najlepszej drodze do odniesienia zwycięstwa nad Angers SCO, gdyż po 41 minutach prowadził 3:1. Sytuacja uległa zmianie po tym, jak absurdalną czerwoną kartkę pięć minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie otrzymał Marcelo (były zawodnik między innymi Wisły Kraków). Najpierw został on ukarany przez arbitra żółtą kartką, ale jak już odchodził to przypadkowo wytrącił arbitrowi kartonik z ręki, za co został wyrzucony z boiska. Później gospodarze wykorzystali osłabienie przyjezdnych i byli w stanie doprowadzić do remisu 3:3, zdobywając jeden punkt.

Jeszcze ciekawiej było w Nicei, gdzie starcie rozpoczęło się fantastycznie dla ekipy OGC, która po bramkach Mario Balotelliego i Jean'a Seriego wygrywała w 16. minucie 2:0. Wówczas w szeregi miejscowej drużyny jakby wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Olympique. Marsylczycy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie 3:2, a dwie bramki zdobył Lucas Ocampos. W drugiej odsłonie jeszcze jednego gola dołożył Luiz Gustavo, który to w 66. minucie za faul otrzymał czerwoną kartkę. OGC Nice, mimo gry w przewadze, nie było w stanie już trafić do bramki rywala i to nawet z "jedenastki" (w 82. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alessane Plea).   Dość niespodziewane zwycięstwo 2:1 nad AS Saint-Etienne odniosła drużyna ESTAC Troyes, a gole dla niej strzelili Bryan Pele oraz Saif-Eddine Khaoui.

Ligue 1, 8. kolejka:

Angers SCO - Olympique Lyon 3:3 (1:3) 0:1 - Mariano Diaz 5' 1:1 - Rafael 30' (sam.) 1:2 - Mouctar Diakhaby 38' 1:3 - Memphis Depay 41' 2:3 - Karl Toko Ekambi 58' 3:3 - Ismael Traore 67'

Czerwona kartka: Marcelo (Olympique Lyon) w 50. minucie.

OGC Nice - Olympique Marsylia 2:4 (2:3) 1:0 - Mario Balotelli 4' 2:0 - Jean Seri 16' 1:2 - Lucas Ocampos 26' 2:2 - Pierre Lees Melou 41' (sam.) 2:3 - Lucas Ocampos 44' 2:4 - Luiz Gustavo 48'

Czerwona kartka: Luiz Gustavo (Olympique Marsylia) w 66. minucie. W 82. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Alessane Plea (OGC Nice).

ESTAC Troyes - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0) 1:0 - Bryan Pele 41' 1:1 - Hernani 53' 2:1 - Saif-Eddine Khaoui 57'

Czerwone kartki: Karim Azamoum (ESTAC Troyes) w 34. minucie oraz Hernani (AS Saint-Etienne) w 84. minucie.