Premier League: planowe zwycięstwo Manchesteru City. Zobacz tabelę po sobotnich meczach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/GERRY PENNY / Sergio Aguero (Manchester City) w akcji
PAP/EPA / PAP/EPA/GERRY PENNY / Sergio Aguero (Manchester City) w akcji

Manchester City wygrał z beniaminkiem Premier League Brighton and Hove Albion 2:0, ale pierwszego gola zdobył dopiero 20 minut przed końcem.

Pierwsza połowa to absolutna dominacja Manchesteru City. The Citizens ustawieni trójką środkowych obrońców, pięcioma pomocnikami i dwójką w ataku, spokojnie rozgrywali piłkę. Brighton and Hove Albion nie potrafiło dojść pod pole karne przeciwnika, a co więcej - żaden gracz tego zespołu nie wymienił więcej niż 10 celnych podań w pierwszej odsłonie.

Ale sytuacji było bardzo mało. Najlepsze miał Gabriel Jesus. Najpierw jego strzał głową zdołał sparować Mathew Ryan, a dobitka trafiła w słupek.

Kilka minut wcześniej Jesus skierował futbolówkę do siatki, ale uczynił to ręką, a sędzia ukarał go za to żółtą kartką.

W drugiej połowie Brighton zaczęło grać bardziej odważnie. Stworzyło sobie nawet okazje do zdobycia bramki, ale 20 minut przed końcem to Sergio Aguero wpisał się na listę strzelców. Argentyńczyk otrzymał podanie od Davida Silvy i precyzyjnym uderzeniem obok bramkarza mógł się cieszyć z gola.

Pięć minut później Pep Guardiola triumfował po raz drugi. Po dośrodkowaniu w pole karne Brighton, pechowo interweniował Lewis Dunk, pakując piłkę do własnej bramki po strzale głową.

Ten gol zakończył emocje w tym meczu. Man City wygrał 2:0.

Brighton and Hove Albion - Manchester City 0:2 (0:0) 0:1 - Sergio Aguero 70' 0:2 - Lewis Dunk (sam.) 75'