Liga Mistrzów. Niesłychana statystyka Realu Madryt

Reuters / Susana Vera / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Real Madryt pokonał w dwumeczu Bayern Monachium i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Hiszpański zespół może się pochwalić niesłychaną statystyką.

W pierwszym meczu Real Madryt wygrał w Monachium z Bayernem 2:1. Rewanż na Santiago Bernabeu nie był jednak spacerkiem. Między innymi za sprawą Roberta Lewandowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Po 90 minutach zespół Zinedine'a Zidane'a przegrywał 1:2 i sędzia Viktor Kassai zarządził w dogrywkę. W niej lepsi okazali się Królewscy, którzy wygrali całe spotkanie 4:2.

Dzięki temu Real zapewnił sobie awans do półfinału. Klub z Santiago Bernabeu jest pierwszym w historii Ligi Mistrzów, który osiągnął tę fazę rozgrywek po raz siódmy z rzędu.

Madrycki klub rozpoczął wspaniałą serię w sezonie 2010/11. W czasie trwania tej passy Królewscy dwukrotnie sięgnęli po trofeum (w 2014 i 2016 roku).