Ligue 1: Kamil Grosicki z asystą. Wejście Polaka ożywiło mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / ICON SPORT
Newspix / ICON SPORT

Kamil Grosicki wprowadził sporo ożywienia do gry Stade Rennes, ale jego drużyna niespodziewanie przegrała w meczu 18. kolejki Ligue 1 z Bastią 1:2. Polak zaliczył asystę w tym spotkaniu.

Mecz Stade Rennes - SC Bastia Kamil Grosicki rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w 56. minucie został wpuszczony na boisko. Goście kilka chwil później zadali dwa zabójcze ciosy.

Najpierw Bastia przeprowadziła kontrę, w której Diallo zagrał do Crivelliego, a ten uderzeniem tuż przy słupku zdobył bramkę. Cztery minuty później było już 2:0 i stadion w Rennes przeszyły głośne gwizdy. Civelli zgrał piłkę głową do Gaela Danica, który z prawej strony pola karnego uderzył w długi róg. Piłkarz gości był jednak na spalonym i gol nie powinien zostać uznany.

Od tego momentu gospodarze wzięli się do pracy. Niemal wszystkie piłki były kierowane do Kamila Grosickiego. Jedno z jego dośrodkowań wykorzystał Giovanni Sio i strzałem z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki. Dla reprezentanta Polski była to trzecia asysta w tym sezonie w Ligue 1.

Rennes mogło, a wręcz powinno było ten mecz zremisować. Jedną ze świetnych okazji nie wykorzystał Grosicki, strzelając niecelnie z kilku metrów. Także po jednym z jego zagrań Sio spudłował z pięciu metrów. Bastia ostatecznie wygrała 2:1.

Sporym rozczarowaniem dla fanów Girondins Bordeaux zakończył się ich pojedynek z Montpellier HSC. Żyrondyści przegrali aż 0:4 w wyjazdowym spotkaniu, a na dodatek przez większą część meczu grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jeremy'ego Meneza. Pełne 90 minut dla Bordeaux zaliczył Igor Lewczuk. Polak został ukarany żółtą kartką.

Wyniki sobotnich meczów 18. kolejki Ligue 1:

FC Lorient - AS Saint-Etienne 2:1 (1:0) 1:0 - Romain Philippoteaux 40' 2:0 - Jimmy Cabot 90' 2:1 - Vincent Pajot 90+2'

Czerwona kartka: Jessy Moulin /11/ (Saint-Etienne).

Montpellier HSC - Girondins Bordeaux 4:0 (2:0) 1:0 - Paul Bastien Lasne 13' 2:0 - Stephane Sessegnon 20' 3:0 - Steve Mounie 84' 4:0 - Yacouba Sylla 90+2'

Czerwona kartka: Jeremy Menez /38'/ (Boredaux).

Toulouse FC - AS Nancy Lorraine 1:1 (0:1) 0:1 - Youssef Ait Bennasser 33' 1:1 - Christopher Jullien 85'

Stade Rennes - SC Bastia 1:2 (0:0) 0:1 - Enzo Crivelli 59' 0:2 - Gael Danic 63' 1:2 - Giovanni Sio 71'