Anglia: szczęśliwe uderzenie Bartosza Kapustki (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / JONATHAN NACKSTRAND/AFP / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka (z lewej)
East News / JONATHAN NACKSTRAND/AFP / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka (z lewej)

Bartosz Kapustka wciąż czeka na debiut w Premier League, ale w meczach drużyny młodzieżowej Leicester City robi wszystko co w jego mocy, by przekonać do siebie Claudio Ranieriego.

Bartosz Kapustka jest zawodnikiem Lisów od 3 sierpnia, ale Claudio Ranieri jeszcze ani razu nie skorzystał z usług reprezentanta Polski, więc ten co jakiś występuje w drużynie rezerw mistrza Anglii.

W piątek zespół U-23 Lisów pokonał Derby County 5:0, a jednym z jego najlepszych zawodników był właśnie Kapustka. W I połowie 20-latek ostemplował słupek bramki Baranów, a w 68. minucie strzelił gola na 3:0. Po uderzeniu wychowanka Tarnovii z linii pola karnego piłka odbiła się od jednego z obrońców, co zmyliło golkipera rywali i uniemożliwiło mu skuteczną interwencję (na poniższym filmie od 1:30).

To druga bramka zdobyta przez Kapustkę dla Leicester U-23. Jego dorobek w zespole Steve'a Beaglehole'a uzupełniają dwie asysty.