Karol Linetty już gra w Sampdorii Genua. Polak wziął udział w wygranym meczu z Chievo Werona

Karol Linetty w piątek został piłkarzem Sampdorii Genua, a dzień później zaliczył debiut w nieoficjalnym meczu włoskiego zespołu. Drużyna Marco Giampaolo pokonała 2:0 Chievo Werona.

Reprezentant Polski wystąpił od 77. minuty, a zmienił 20-letniego środkowego pomocnika Lucasa Torreirę. Ponadto w drugiej linii Sampdorii wystąpili uzdolniony Słowak David Ivan oraz powracający z wypożyczenia Mirko Eramo, a z ławki wszedł weteran Angelo Palombo.

Zabrakło kilku innych pomocników Sampdorii mających spore szanse na grę w Serie A: Luki Cigariniego, Jacopo Sali, Edgara Barreto i Jose Campanii.

Kiedy Karol Linetty, który pozyskano za 3 mln euro z Lecha Poznań, wbiegł na boisku, wynik meczu był już ustalony po golach Luisa Muriela oraz Fabio Quagliarelli zdobytych w pierwszej połowie.

W kolejnych meczach kontrolnych zespół z Genui będzie miał wymagający rywali: 6 sierpnia zmierzy się z Malaga CF, a cztery dni później powalczy z FC Barcelona. Rozgrywki ligowe Sampdoria rozpocznie 21 sierpnia pojedynkiem z Empoli FC.

Sampdoria Genua - Chievo Werona 2:0 (2:0) 1:0 - Muriel 18' 2:0 - Quagliarella 43'

Skład Sampdorii: Puggioni (46' Tozzo) - De Silvestro (77' Skriniar), Silvestre, Regini, Sala (58' Pereira) - Ivan (71' Palombo), Torreira (77' Linetty), Eramo - Alvarez (46' Schick) - Quagliarella (71' Cassano), Muriel (57' Budimir).

{"id":"","title":""}