Serie A: Wymarzony debiut Inzaghiego w Lazio, Klose z dubletem, Cionek wrócił na ławkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

Simone Inzaghi po raz pierwszy poprowadził Lazio Rzym w meczu Serie A i miał powody do radości. Pod wodzą młodego szkoleniowca stołeczny zespół pokonał na wyjeździe 3:0 US Palermo.

Trzeciego i czwartego gola w sezonie Serie A strzelił na Sycylii Miroslav Klose. Niemiecki weteran na początku spotkania dwukrotnie świetnie odnalazł się w polu karnym i zmusił do kapitulacji Federico Marchettiego. Sukces Lazio przypieczętował po przerwie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Felipe Anderson.

Lazio do szóstego w tabeli Milanu traci 4 punkty, więc dystans ten w ostatnich sześciu kolejkach może odrobić. Nawet jeśli jednak tego dokona, nie awansuje na arenę międzynarodową w przypadku, gdy Rossoneri wygrają 21 maja finał Pucharu Włoch z Juventusem.

Simone Inzaghi, który po derbach Rzymu zajął miejsce zdymisjonowanego Stefano Piolego, może się cieszyć, za to trener Palermo Walter Novellino znajdzie się na cenzurowanym. Porywczy właściciel klubu Maurizio Zamparini już ostatnio krytykował szkoleniowca i po kolejnej wyraźnej porażce jego notowania z pewnością nie pójdą w górę. Kolejnej zmiany na stanowisku nie można wykluczyć, ponieważ zespół jest poważnie zagrożony degradacją.

Thiago Cionek w spotkaniu 31. kolejki (90 minut w przegranym 1:3 meczu z Chievo Werona) zadebiutował w Serie A, ale szybko powrócił na ławkę rezerwowych. Duet stoperów Palermo znów utworzyli doświadczeni Sinisa Andelković i Giancarlo Gonzalez.

US Palermo - Lazio Rzym 0:3 (0:2) 0:1 - Klose 10' 0:2 - Klose 15' 0:3 - Anderson 73'

Palermo: Sorrentino - Vitiello, Gonzalez, Andelković, Pezzella - Morganella (52' La Gumina), Hiljemark, Jajalo, Lazaar (37' Brugman) - Quaison (74' Trajkovski) - Gilardino.

Lazio: Marchetti - Patric, Bisevac, Gentiletti, Lulić (76' Mauricio) - Onazi, Biglia, Parolo - Candreva, Klose (78' Djordjević), Keita (69' Anderson).