Arabia Saudyjska: Kolejna asysta Adriana Mierzejewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad
PAP/EPA / Adrian Mierzejewski był wielką gwiazdą Al-Nasr Rijad

W poniedziałkowym meczu 17. kolejki saudyjskiej ekstraklasy Al Nassr Rijad zremisował 1:1 z Al Ahli Dżudda, a kapitalną asystę przy golu swojego zespołu zanotował Adrian Mierzejewski.

W 30. minucie spotkania Adrian Mierzejewski świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Marquinhosa Gabriela tak, że Brazylijczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i umieścił piłkę w siatce. Zespół Polaka z prowadzenia nie cieszył się długo. Już sześć minut później do wyrównania doprowadził Marquinho.

Al Nassr znalazł się w kolejnym dołku. W trzech ostatnich spotkaniach zdobył tylko dwa punkty i zajmuje dopiero 6. miejsce w ligowej tabeli. Po ostatniej porażce z Najran SC zwolniony został Fabio Cannavaro, a w poniedziałkowym meczu drużynę Mierzejewskiego prowadził słynny Rene Higuita, który na co dzień odpowiada za szkolenie bramkarzy w saudyjskim klubie.

Dla Mierzejewskiego to czwarta ligowa asysta w tym sezonie. Licząc natomiast rozgrywki, 30-letni pomocnik ma na koncie siedem trafień i pięć asyst w 16 występach.

Al Nassr Rijad - Al Ahli Dżudda 1:1 (1:1) 1:0 - Gabriel 30' 1:1 - Marquinho 36'

{"id":"","title":""}