Serie A: Ładna asysta Wszołka nie pomogła Hellasowi, Lazio rozgromiło outsidera

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP
PAP

Aż siedem goli padło na inaugurację 25. kolejki Serie A. Lazio Rzym nie ma najlepszego okresu, ale w pojedynku z zamykającym tabelę Hellasem Werona stanęło na wysokości zadania i zwyciężyło 5:2.

Zespół Luigiego Delneriego ze sporą stratą zamyka tabelę, ale do meczu z Lazio przystępował z serią pięciu kolejnych spotkań bez porażki. Ostatnio był bliski pokonania Interu Mediolan, by ostatecznie zremisować 3:3. Kibice Hellasu mieli więc powody do optymizmu, zwłaszcza że rzymianie są bardzo daleko od optymalnej formy.

Podopieczni Stefano Piolego obnażyli jednak braki Hellasu w defensywie. Lazio strzelało gole z dużą łatwością po rozmontowaniu obrony rywali. Felipe Anderson w 69. minucie niemal wbiegł z piłką do bramki, a żadnych kłopotów z pokonaniem Pierluigiego Golliniego nie miał też Stefano Mauri.

Przy stanie 3:0 dla gospodarzy sytuacja werończyków była beznadziejna, ale sygnał do ataku dał Leandro Greco, który oddał fenomenalny strzał z rzutu wolnego i Federico Marchetti nie miał szans na skuteczną interwencję. W 79. minucie Hellas złapał kontakt z Lazio, a ładną asystą popisał się Paweł Wszołek. Nasz rodak precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła na 5. metr, gdzie Luca Toni uprzedził obrońcę i posłał piłkę do bramki.

Nadzieje outsidera rozwiali w 82. minucie rezerwowi. Miroslav Klose wypatrzył nadbiegającego Balde Diao Keitę, który uderzeniem z woleja trafił na 4:2. Ostatnie słowo też należało do stołecznych - faulowany w polu karnym był Senad Lulić, a karnego nie zmarnował Antonio Candreva. Hellas ma coraz mniejsze szanse na pozostanie w elicie - zamyka tabelę z dorobkiem ledwie 15 punktów.

Wszołek rozegrał pełne 90 minut i poza asystą nie błyszczał. Dodajmy tylko, że przy stanie 2:0 dla miejscowych niewiele brakowało, by po zagraniu Polaka samobójczą bramkę zdobył Wesley Hoedt. Kolejny występ skrzydłowego może mieć miejsce 20 stycznia, kiedy Hellas zmierzy się w derbach Chievo.

Lazio Rzym - Hellas Werona 5:2 (1:0) 1:0 - Matri 45' 2:0 - Mauri 50' 3:0 - Anderson 69' 3:1 - Greco 72' 3:2 - Toni 79' 4:2 - Keita 82' 5:2 - Candreva (k.) 90'

Lazio: Marchetti - Konko, Mauricio, Hoedt, Lulić - Cataldi, Biglia, Milinković-Savić - Anderson (90' Candreva), Matri (80' Klose), Mauri (73' Keita).

Hellas: Gollini - Pisano, Helander, Moras, Fares (51' Romulo) - Wszołek, Ionita, Greco, Janković (51' Gilberto) - Pazzini (69' Gomez), Toni.