El. Euro 2016: Finał sprawy meczu Serbia - Albania

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (TAS) w Lozannie podważył decyzję Komitetu Dyscyplinarnego UEFA ws. październikowego meczu el. Euro 2016 Serbia - Albania.

TAS uchylił wniosek Serbii i częściowo przychylił się do odwołania Albanii, przyznając jej walkower 3:0. Przypomnijmy, że UEFA pierwotnie podjęła decyzję o przyznaniu walkowera 3:0 dla Serbii, odejmując jej jednocześnie trzy punkty za niedostateczne zabezpieczenie spotkania. [ad=rectangle] Dodatkowo Serbowie dwa najbliższe mecze el. Euro 2016 na własnym terenie rozegrają bez udziału publiczności. Obie federacji ukarano również grzywną w wysokości 100 tysięcy euro.

Rozegrane 14 października spotkanie 3. kolejki el. Euro 2016 Serbia - Albania zostało przerwane w 41. minucie przy stanie 0:0. Sędzia Martin Atkinson najpierw wstrzymał grę, gdy na murawie wylądowały środki pirotechniczne, ale ogniskiem zapalnym zamieszek, jakie wybuchły w Belgradzie, było pojawienie się nad stadionem drona z flagą tzw. "Wielkiej Albanii", co było demonstracją związaną ze sporem obu krajów o Kosowo. Gdy reprezentant gospodarzy Stefan Mitrović zdjął flagę z urządzenia, podbiegło do niego kilku rywali i na boisku wywiązała się regularna bójka, przez którą angielski arbiter podjął decyzję o przerwaniu spotkania.