Słonie z upragnionym awansem! - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Siedlce

Termalica Bruk-Bet Nieciecza dopięła swego i dzięki zwycięstwu 2:0 z Pogonią Siedlce awansowała do T-Mobile Ekstraklasy! Oba gole zdobył Emil Drozdowicz.

Pierwszy kwadrans zapowiadał łatwy triumf faworyta. Podopieczni Piotra Mandrysza od razu przejęli inicjatywę, a beniaminek musiał się skupić wyłącznie na obronie. Przełożyło się to na klarowną szansę już w 5. minucie. Wówczas po rzucie rożnym główkował Mateusz Kupczak i gości uratował interweniujący na linii bramkowej Jarosław Ratajczak.

Z upływem czasu napór Termaliki Bruk-Bet nieco zelżał i do głosu zaczęli też dochodzić siedlczanie. Nie stworzyli jednak na tyle groźnych sytuacji, by pokusić się o otwarcie wyniku. [ad=rectangle] W ostatnim kwadransie pierwszej części znów do ataku ruszyli miejscowi i w 40. minucie dopięli swego po fantastycznej akcji. Z lewego skrzydła modelowo dośrodkował Dawid Plizga, a niepilnowany Emil Drozdowicz nie dał Andrzejowi Witanowi żadnych szans precyzyjnym strzałem głową.

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Zespół Piotra Mandrysza nie prezentował może olśniewającego futbolu, lecz dobrze grał w tyłach i spokojnie realizował swój plan. Uniknął też nerwowej końcówki. Wszystko dzięki bramce na 2:0 w 67. minucie. Znów w roli egzekutora wystąpił Drozdowicz, który tym razem zamknął głową centrę Jakuba Biskupa z lewego skrzydła.

Pogoń próbowała jeszcze coś wskórać, ale brakowało jej jakości w ofensywie. Termalica Bruk-Bet natomiast mogła nawet wygrać wyżej, lecz w końcówce Witan kapitalnie obronił strzały Kupczaka i Jakuba Czerwińskiego z kilku metrów.

Zespół z Niecieczy triumfował 2:0 i na kolejkę przed końcem rozgrywek ma sześć punktów przewagi nad Wisłą Płock. To oznacza, że jest już pewny awansu. Pogoń z kolei wciąż może wystąpić w barażach o utrzymanie. Warunek? GKS Tychy nie może pokonać w ostatniej serii Dolcanu Ząbki.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Siedlce 2:0 (1:0) 1:0 - Emil Drozdowicz 40' 2:0 - Emil Drozdowicz 67'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Adrian Chomiuk, Jakub Czerwiński (90' Bartosz Kopacz), Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki, Mateusz Kupczak, Mateusz Janeczko, Tomasz Foszmańczyk, Dawid Plizga (90+1' Adrian Paluchowski), Jakub Biskup, Emil Drozdowicz (70' Dalibor Pleva).

Pogoń Siedlce: Andrzej Witan - Jan Grzesik, Tomasz Lewandowski, Daniel Dybiec, Jarosław Ratajczak, Marcin Paczkowski, Piotr Kosiorowski (75' Krystian Wójcik), Adrian Dziubiński (71' Chirri), Antonio Calderon, Cezary Demianiuk (80' Dawid Dzięgielewski), Donald Djousse.

Żółte kartki: Adrian Chomiuk (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) oraz Jan Grzesik, Chirri (Pogoń Siedlce).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).