Bułgaria: Premierowy gol Łukasza Gikiewicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz
East News / Na zdjęciu: Łukasz Gikiewicz

W piątkowym meczu 20. kolejki bułgarskiej ekstraklasy z FK Chaskowo 2009 (8:0) swoją pierwszą bramkę w barwach Lewskiego Sofia zdobył [tag=5610]Łukasz Gikiewicz[/tag].

Polski napastnik pojawił się na placu gry w 57. minucie przy stanie 5:0, a na listę strzelców wpisał się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ustalając wynik spotkania na 8:0 dla Lewskiego. Chwilę wcześniej gol na 7:0 padł po tym, jak Anete dobił do bramki rywali zablokowany strzał Polaka. [ad=rectangle] Był to premierowy występ Gikiewicza w bułgarskiej ekstraklasie. W barwach Lewskiego zadebiutował z kolei 21 lutego w pucharowym meczu z FK Chaskowo (3:0).

Po 20 rozegranych spotkaniach Lewski ma na koncie 31 punktów i zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli.

Lewski Sofia - FK Chaskowo 2009 8:0 (4:0) 1:0 - Domowczijski 2' 2:0 - Anete 9' 3:0 - Domowczijski 17' 4:0 - Bedoya 23' 5:0 - Krajew 46' 6:0 - Ninu 63' 7:0 - Anete 89' 8:0 - Gikiewicz 90'