Sensacja w Gnieźnie! Mistrz odpadł z Pucharu Polski

Do sensacji dużego kalibru doszło w Gnieźnie, gdzie zawodnicy Klubu Sportowego wyeliminowali z rozgrywek Pucharu Polski aktualnego mistrza kraju - Akademię FC Pniewy. Spotkanie obejrzał komplet publiczności.

Niewielka hala Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła się kibicami na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. I trzeba przyznać, że ci, którzy wtorkowy wieczór postanowili spędzić na meczu I-ligowego KS-u Gniezno z faworyzowaną Akademią FC Pniewy nie mogli tego żałować. Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące, a zawodnicy obu zespołów dostarczyli kibicom spodziewanych emocji.

Do przerwy nie padł żaden gol, chociaż bramkowych sytuacji po obu stronach nie brakowało. Niewielką przewagę mieli goście, ale to gnieźnianie wyprowadzali bardzo groźne kontry, z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się powodzeniem. Zawodnikom obu zespołów brakowało precyzji, albo doskonale interweniowali obaj bramkarze.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy ku uciesze swoich kibiców w końcu wyszli na prowadzenie, po strzale Michała Kupczyka. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo, bo minutę później na strzał z dystansu zdecydował się Michał Wojciechowski. Piłka minęła zarówno ambitnie interweniującego obrońcę, jak i bramkarza KS-u - Michała Wasielewskiego.

Na odpowiedź gnieźnian także nie trzeba było długo czekać, i po celnych trafieniach najpierw Sebastiana Śniegowskiego, a potem Pawła Hoefta objęli oni dwubramkowe prowadzenie (3:1). Po bramce grającego trenera KS-u goście zdecydowali się na grę bez bramkarza, co opłaciło się im tylko połowicznie. Tuż przed końcowym gwizdkiem zdobyli kontaktowego gola (Wojciechowski), ale na ambitnie poczynających sobie gospodarzy było to za mało.

Kiedy sędzia gwizdnął po raz ostatni - gnieźnieńska publiczność oszalała z radości - a sensacja stała się faktem. W pierwszym oficjalnym meczu obu drużyn górą byli zawodnicy KS-u, którzy dzięki temu triumfowi awansowali do 1/8 Pucharu Polski, eliminując z tych rozgrywek aktualnego mistrza kraju.

1/16 Pucharu Polski: KS Gniezno - Akademia FC Pniewy 3:2 (0:0)

bramki: Kupczyk (32'), Śniegowski (35'), Hoeft (36') - Wojciechowski (33', 38')

Dodajmy, że patronem medialnym KS-u Gniezno jest portal SportoweFakty.pl.