Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie 0:1 w meczu sparingowym

W sparingowym meczu rozegranym w Wiśle piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z GKS Jastrzębie 0:1. W 30. minucie chorzowianie nie wykorzystali rzutu karnego. Uderzenie Wojciecha Grzyba obronił Jakub Kafka. Podopieczni Jerzego Wyrobka gola zdobyli w 85. minucie. Do siatki trafił Robert Żbikowski.

Przypomnijmy, że Niebiescy przebywają na zgrupowaniu w Wiśle od poniedziałku. Do Chorzowa piłkarze z ulicy Cichej powrócą w sobotę. W trakcie obozu, oprócz gry z Jastrzębiem, zawodnicy Ruchu rozegrają jeszcze dwa spotkania kontrolne (z FK Zlin oraz Duklą Bańska Bystrzyca).

W spotkaniu z pierwszoligowcem w zespole prowadzonym przez Duszana Radolskiego nie wystąpił żaden nowy zawodnik. W najbliższych dniach z Ruchem za rozpocząć treningi piłkarz Lecha Poznań Maciej Scherfchen.

Ruch Chorzów - GKS Jastrzębie 0:1 (0:0)

0:1 - Żbikowski 85’

Ruch Chorzów: Mioduszewski - Grzyb, Baran, Adamski, Brzyski - Zając, Pulkowski, Straka, Balaz - Ćwielong, Fabusz. W drugiej połowie wystąpili: Pilarz - Jakubowski, Grodzicki, Golem, Nykiel - Balaż, Nowacki, Sadlok, Janoszka - Sobczak, Sobiech.

GKS Jastrzębie: Kafka - Pielorz, Ciemięga, Staniek, Wrześniak - Woźniak, Adaszek, Wawrzyczek, Kuś - Kubisz, Narwojsz. W drugiej połowie wystąpili: Tomala - , Bednarek, Wrzask, Chrabąszcz - Karwot, Kostecki, Wilczek, Grabczyński, Wieczorek - Łaciok (65' Gorzała), Żbikowski.

Widzów: 400

W 31. minucie Wojciech Grzyb (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Kafka obronił).