Klasa. Tak zareagowali Włosi, gdy trener ściągnął Zielińskiego

Getty Images / Piero Cruciatti/Anadolu / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński w jeden wieczór skradł serca wszystkich kibiców Interu Mediolan. Najlepiej to pokazuje reakcja, gdy po dwóch strzelonych golach Juventusowi opuszczał boisko. Zapamięta to do końca życia.

W ostatnich tygodniach można było mieć wątpliwości, czy Piotr Zieliński dokonał dobrego wyboru przy zmianie klubu. Reprezentant Polski w Interze Mediolan stał się rezerwowym. W Serie A nie miał ani jednego meczu w pierwszym składzie, a jedyne występy od początku zaliczył w Lidze Mistrzów.

Przełom nastąpił w niedzielę 27 października. "Zielu" znalazł się w wyjściowej jedenastce na hitowe spotkanie z Juventusem FC. Pomocnik wykorzystał szansę od Simone Inzaghiego i zagrał na bardzo wysokim poziomie.

Zieliński strzelił dwa gole z rzutów karnych. Do tego miał duży udział przy trzeciej bramce Interu. W 63. minucie szkoleniowiec postanowił zdjąć go z boiska i wtedy do głosu doszli mediolańscy kibice.

Kiedy "Zielu" zmieniał się z Davide Frattesim, kibice zgromadzeni na San Siro wstali ze swoich miejsc. Cały stadion docenił występ Polaka i fani podziękowali mu owacją na stojąco.

Co ciekawe, dopóki Polak był na boisku, to Inter prowadził 4:2. Juventus jednak rozegrał znakomite ostatnie 20 minut i ostatecznie derby Włoch zakończyły się wynikiem 4:4.