Ładne trafienie Polaka w Niemczech. Pokonał bramkarza Schalke [WIDEO]

Facebook / Viaplay / Na zdjęciu: gol Michalskiego

Zmiana trenera wyszła na dobre Damiana Michalskiego. Polak miał swój udział w zwycięstwie 4:3 Greuther Fuerth nad Schalke 04 Gelsenkirchen,

Pierwsza połowa tego spotkania ułożyła się zdecydowanie pod dyktando przyjezdnych. W 23. minucie worek z bramkami rozwiązał Roberto Massimo, a po jego golu klubowi koledzy nabrali wiatru w żagle.

W 27. minucie Julian Green precyzyjnie dośrodkował ze stałego fragmentu gry. Damian Michalski uwolnił się spod opieki przeciwników i strzałem głową przelobował bramkarza Schalke 04 Gelsenkirchen [WIDEO TUTAJ].

Miejscowi odpowiedzieli za sprawą Max Gruegera. Z kolei po stronie Greuther Fuerth dublet skompletował Massimo.

Futkeu po przerwie znowu dał radość gościom, natomiast Schalke nie wystarczyły bramki Paula Seguina oraz Taylana Buluta. Greuther Fuerth wygrało 4:3 i po 10 rozegranych spotkaniach zajmuje 10. pozycję na zapleczu Bundesligi.

Michalski odzyskał miejsce w podstawowym składzie Greuther Fuerth po tym, jak tymczasowym trenerem mianowany został Leonhard Haas. Trafienie Polaka jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Schalke 04 Gelsenkirchen - SpVgg Greuther Fuerth 3:4 (1:3)
0:1 - Roberto Massimo 23'
0:2 - Damian Michalski 27'
1:2 - Max Grueger 32'
1:3 - Roberto Massimo 39'
1:4 - Noel Futkeu 62'
2:4 - Paul Seguin 78'
3:4 - Taylan Bulut 90+2'