La Liga. Coraz większe problemy drużyny z Barcelony

WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Marcos Acuna

W La Lidze rozpoczęła się 11. kolejka W pierwszym spotkaniu odradzająca się Sevilla 2:0 pokonała w Barcelonie Espanyol. Gospodarze w tabeli znajdują się w coraz trudniejszym położeniu.

Kiedy Espanyol po roku wrócił do La Ligi wydawało się, że nowicjusz będzie w stanie urywać punkty wielu zespołom. Nic z tych rzeczy. Drużyna z Barcelony gra w kratkę i często potyka się. W efekcie plasuje się w dole tabeli.

W 11. kolejce Espanyol podejmował podrażnioną wysoką porażką (1:5) z FC Barceloną Sevillę. Goście w ostatnim okresie regularnie punktowali i dobrą dyspozycję potwierdzili w piątkowym meczu.

Wynik gry ustalony został już do przerwy. W 20. minucie Dodi Lukebakio trafił po raz pierwszy, a chwilę przed przerwą po raz drugi. Na ciosy gości gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć.

Sevilla dowiozła solidne prowadzenie i w La Lidze plasuje się 9. pozycji. Espanyol nad strefą spadkową ma zaledwie dwa punkty przewagi i jeden mecz rozegrany więcej od pozostałych zespołów.

Espanyol Barcelona - Sevilla FC 0:2 (0:2)
0:1 - Dodi Lukebakio 20'
0:2 - Dodi Lukebakio 45'