Pechowy doliczony czas dla następnego rywala Jagiellonii

Instagram / Molde FK / Piłkarze Molde FK w rundzie jesiennej w 2024 roku

Molde FK poniósł porażkę 1:2 w meczu z KAA Gent w Lidze Konferencji. Zdecydowało o tym uderzenie w doliczonym czasie. Następnym przeciwnikiem zespołu z Norwegii będzie Jagiellonia Białystok.

Molde FK wybrało się do Gandawy po drugie zwycięstwo w Ligi Konferencji. Na inaugurację drużyna z Norwegii odniosła wygraną 3:0 z północnoirlandzkim Larne FC. Wszystkie gole w tym spotkaniu padły w drugiej połowie po strzałach Magnusa Wolffa Eikrema, Oli Brynhildsena oraz Frederika Ihlera.

KAA Gent nie punktował w pierwszej kolejce. Stanął przed trudnym zadaniem i poniósł porażkę 2:4 z Chelsea FC. Tym samym mocno potrzebował punktów w drugim meczu, żeby nie narobić sobie problemów w walce o awans do fazy pucharowej. W 2022 roku KAA Gent zagrał już z Molde jako gospodarz i zdemolował przeciwnika z Norwegii 4:0. Liczył na powtórkę nieco ponad dwa lata później.

W 24. minucie zespół z Gandawy zdobył prowadzenie 1:0 strzałem Noaha Fadigi. Pokonał Alberta Posiadałę płaskim kopnięciem na zakończenie kombinacyjnego ataku, którego przedostatnim elementem było podanie Omriego Gandelmana.

Drużyna ze Skandynawii ruszyła do odrabiania strat i zdobyła gola na 1:1 w 78. minucie. Mats Moeller Daehli przymierzył z kilkunastu metrów przy dalszym narożniku. Rozstrzygnięcie pojedynku zapadło dopiero w doliczonym czasie za sprawą strzału Archiego Browna na 2:1 dla KAA Gent.

Albert Posiadała zagrał przez całe spotkanie w Molde.

Mecz Jagiellonii z Molde rozpocznie się w czwartek 7 listopada o godzinie 21.

KAA Gent - Molde FK 2:1 (1:0)
1:0 - Noah Fadiga 24'
1:1 - Mats Daehli 78'
2:1 - Archie Brown 90'

Gent: Davy Roef - Hugo Gambor, Tsuyoshi Watanabe, Stefan Mitrović, Tiago Araujo (72' Archie Brown) - Omri Gandelman (72' Max Dean), Mathias Delorge-Knieper, Sven Kums (82' Atsuki Ito) - Noah Fadiga (65' Matisse Samoise), Andri Gudjohnsen, Momodou Lamin Sonko (65' Helio Varela)

Molde: Albert Posiadała - Martin Bjornbak (86' Isak Amundsen), Casper Ayvann, Valdemar Lund - Halldor Stenevik (68' Sondre Granaas), Emil Breivik (87' Sondre Granaas), Mads Enggard (68' Kristian Eriksen), Mats Daehli, Mathias Lovik - Magnus Eikrem (87' Frederik Ihler), Ola Bryndhildsen

Żółte kartki: Watanabe, Kums (Gent) oraz Lund, Eikrem, Bjornbak (Molde)

Sędzia: Goga Kikaczeiszwili (Gruzja)