Odra uciekała, Górnik gonił w meczu Betclic I ligi

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole

Kolejka na zapleczu PKO Ekstraklasy rozpoczęła się w Łęcznej. Górnik zremisował 2:2 z Odrą Opole, choć jeszcze po godzinie meczu miał dwubramkową stratę do przeciwnika.

Rozczarowujące wyniki doprowadziły do zmiany trenera z Radosława Sobolewskiego na Jarosława Skrobacza w Odrze Opole. W przerwie reprezentacyjnej drużyna mogła spokojniej popracować po rewolucji, a efekt chciała pokazać w piątek w Łęcznej.

W 25. minucie Odra zdobyła prowadzenie na stadionie przeciwnika. Dawid Czapliński strzelił na 1:0 na zakończenie ataku indywidualnego. Ofensywny zawodnik zbiegł przed pole karne z lewego skrzydła, a w pokonaniu Branislava Pindrocha pomógł delikatny rykoszet.

Odra poczuła się swobodniej i postanowiła iść za ciosem. Nagrodą za odważną decyzję była bramka na 2:0 w 38. minucie. Szymon Szkliński poradził sobie z obrońcami Górnika i główkował celnie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Jakuba Szreka. Opolanie utrzymali dwubramkowe prowadzenie do przerwy, a była nawet szansa Dawida Wolnego na dołożenie kolejnego gola do przewagi.

W przerwie trener Pavol Stano wymienił za jednym zamachem trzech zawodników, a Górnik zaczął grać na wyższym niż dotąd poziomie. W 66. minucie najlepszy strzelec zespołu Damian Warchoł przymierzył na 1:2. Pokonał Józefa Burtę przytomnym strzałem po dośrodkowaniu Marko Roginicia.

Druga połowa należała do łęcznian, którzy w 84. minucie doprowadzili do remisu 2:2. Przemysław Banaszak pozbawił Odrę prowadzenia strzałem z rzutu karnego, który Piotr Rzucidło przyznał za faul Mateusza Kamińskiego na Branislavie Spacilu.

Górnik Łęczna - Odra Opole 2:2 (0:2)
0:1 - Dawid Czapliński 25'
0:2 - Szymon Szkliński 38'
1:2 - Damian Warchoł 66'
2:2 - Przemysław Banaszak (k.) 84'

Górnik: Branislav Pindroch - Damian Zbozień, Mateusz Broda (88' Dominykas Barauskas), Filip Szabaciuk, Marcin Grabowski (46' David Ogaga), Adam Deja, Kamil Orlik (46' Paweł Żyra), Damian Warchoł, Fryderyk Janaszek (46' Szymon Krawczyk), Marko Roginić (73' Branislav Spacil), Przemysław Banaszak

Odra: Józef Burta - Jakub Bartosz, Jiri Piroch (5' Mateusz Kamiński), Wojciech Błyszko, Jakub Szrek, Rafał Niziołek (70' Daniel Dudziński), Adrian Purzycki, Szymon Szkliński, Dawid Czapliński, Tomas Prikryl (90' Maksymilian Banaszewski), Dawid Wolny (70' Edvin Muratović)

Żółte kartki: Orlik, Warchoł, Szabaciuk, Ogaga (Górnik) oraz Błyszko, Bartosz, Szkliński (Odra)