Osiem goli w meczu Betclic II ligi. Wstydliwy wynik dla Zagłębia Sosnowiec

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec

Pogoń Grodzisk Mazowiecki zwyciężyła 6:2 z Zagłębiem Sosnowiec. W meczu był remis aż do czerwonej kartki, którą w 52. minucie zobaczył Emmanuel Agbor. Po niej beniaminek rozpoczął demolkę.

W środę są odrabiane zaległości z weekendu w Betclic II lidze. W drugim z meczów spotkały się zespoły z górnej połowy tabeli. Rewelacyjny beniaminek jest wiceliderem, a szóste w stawce Zagłębie Sosnowiec zamyka strefę barażową o awans do Betclic I ligi.

Pierwsza połowa meczu w Sosnowcu zakończyła się remisem 1:1. W 18. minucie Damian Jaroń zdobył prowadzenie dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Wykorzystał podanie od Jakuba Lisa, który z kolei przejął piłkę po błędzie Patryka Mularczyka. Zagłębie odpowiedziało uderzeniem z rzutu karnego Emmanuela Agbora w 28. minucie. Na tym skończyło się strzelanie goli do przerwy.

Kluczowym punktem meczu była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Emmanuela Agbora w 52. minucie. Szymon Łężny wyrzucił z boiska napastnika Zagłębia z powodu spóźnionego ataku w nogi przeciwnika. Od tego momentu Zagłębie musiało radzić sobie w dziesięciu i gra w osłabieniu nie wyszła piłkarzom Marka Saganowskiego.

Po zaledwie sześciu minutach w przewadze zespół Marcina Sasala objął prowadzenie po raz drugi i nie oddał go już do końca spotkania. Jakub Lis wykorzystał błąd przeciwnika i przeprowadził solowy atak. Pogoń rozpędziła się i w rywalizacji jedenastu na dziesięciu strzeliła pięć goli i straciła tylko jednego. Po dwie bramki zdobyli wspomniani Damian Jaroń oraz Jakub Lis. Stanęło na wstydliwym wyniku 6:2 dla Zagłębia.

Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:6 (1:1)
0:1 - Damian Jaroń 18'
1:1 - Emmanuel Agbor (k.) 28'
1:2 - Jakub Lis 58'
1:3 - Damian Jaroń 69'
2:3 - Grzegorz Janiszewski 77'
2:4 - Jakub Lis 82'
2:5 - Jakub Niewiadomski 86'
2:6 - Dawid Dzięgielewski 89'

Zagłębie: Kacper Siuta - Bartosz Boruń, Grzegorz Janiszewski, Andrzej Niewulis, Artem Suchockyj, Szymon Zalewski (66' Bartosz Paszczela), Patryk Mularczyk (46' Łukasz Uchnast), Miłosz Pawlusiński (66' Piotr Marciniec), Joel Valencia (78' Bartosz Zawojski), Emmanuel Agbor, Bartosz Snopczyński (66' Kamil Biliński)

Pogoń: Dmytro Sydorenko - Jakub Apolinarski, Kacper Łoś, Aleksander Gajgier, Karol Noiszewski, Nikodem Niski (80' Jakub Niewiadomski), Igor Korczakowski (64' Kamil Odolak), Matheus Dias (87' Grzegorz Gulczyński), Kacper Sommerfeld (65' Erwin Bahonko), Damian Jaroń (79' Dawid Dzięgielewski), Jakub Lis

Żółte kartki: Valencia, Zalewski, Agbor, Siuta, Marciniec, Janiszewski (Zagłębie) oraz Sydorenko, Korczakowski, Lis, Jaroń (Pogoń)