Bayer 04 Leverkusen podniósł się po falstarcie w Bundeslidze

Instagram / Bayer 04 Leverkusen / Bayer 04 Leverkusen w rundzie jesiennej w 2024 roku

Dobry powrót uczestników Ligi Mistrzów do Bundesligi. W sobotnich meczach zwyciężali Bayer 04 Leverkusen z Eintrachtem Frankfurt oraz RB Lipsk z 1.FSV Mainz.

W pięciu meczach Bundesligi, które rozpoczęły się w sobotę o godzinie 15:30, można było zobaczyć między innymi dwóch uczestników Ligi Mistrzów. Bayer 04 Leverkusen zagrał na własnym stadionie, a jego przeciwnikiem był Eintracht Frankfurt. We wcześniejszych sześciu kolejkach Eintracht wygrał cztery razy i miał w tabeli o dwa punkty więcej niż mistrz Niemiec. Eintracht nawet prowadził w Leverkusen, ale tylko rozdrażnił tym Bayer, który zwyciężył 2:1 po odwróceniu wyniku.

RB Lipsk nie miał atutu własnego stadionu i wybrał się w podróż do Moguncji. Niepokonany wicelider odniósł cztery zwycięstwa i dwa razy zremisował przed październikową przerwą reprezentacyjną. W bliskiej przeszłości 1.FSV Mainz 05 było niewygodnym przeciwnikiem dla pucharowicza z Lipska. RB nie potrafił pokonać go w czterech poprzednich spotkaniach. W sobotę nastąpiło przełamanie i gole na miarę pokonania 2:0 przeciwnika padły już w pierwszej połowie.

FC Augsburg zagrał na wyjeździe z SC Freiburg. Zespół Roberta Gumnego nie był faworytem w zestawieniu z klubem, który spędził przerwę reprezentacyjną na czwartym miejscu w tabeli. Freiburg poniósł wstydliwą porażkę w poprzednim meczu na własnym stadionie, 0:3 z FC Sankt Pauli, po której zamierzał podnieść się w sobotnie popołudnie. I zrobił to, a gole na miarę wygranej 3:1 zdobył już w pierwszej połowie.

W Sinsheim doszło do spotkania zespołów, które rozpoczęły sezon w rozczarowujący sposób i były w strefie spadkowej. TSG 1899 Hoffenheim zdobyło cztery punkty w sześciu wcześniejszych meczach. Z kolei VfL Bochum 1848 ugrało zaledwie "oczko" za remis z Holsteinem Kiel. W sobotę musiała zapunktować chociaż jedna z zagrożonych degradacją drużyn. I zrobiło to Hoffenheim, które pokonał marudera 3:1.