LN. Gładka wygrana Szwecji. Kluczowy piłkarz Lecha wraca kontuzjowany z kadry

PAP/EPA / TOMS KALNINS / Na zdjęciu: Sebastian Nanasi zapewnił Szwecji zwycięstwo z Estonią

Sporo bramek padło w poniedziałkowych meczach Ligi Narodów. Islandia przegrała z Turcją 2:4, a Estonia 0:3 ze Szwecją. Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał obrońca Lecha Poznań Alex Douglas.

Klubowi trenerzy najbardziej nie lubią przerw na reprezentację, bo nie dość, że nie mogą przeprowadzić treningów w pełnym składzie, to jeszcze zawsze jest obawa, że zawodnik wróci kontuzjowany.

I cóż, trener Lecha Poznań Niels Frederiksen nie ma wesołej miny, bo jego podstawowy stoper Alex Douglas doznał kontuzji w spotkaniu Estonia - Szwecja i jeszcze w pierwszej połowie musiał zejść z boiska. Pierwsze sygnały mówią o problemach z pachwiną, natomiast trzeba będzie poczekać na szczegółowe badania.

To oczywiście nie przeszkodziło Szwedom w pewnym ograniu Estonii 3:0, a już do przerwy dublet ustrzelił Sebastian Nanasi. W drugiej połowie wynik ustalił rewelacyjny Viktor Gyokeres.

Co jeszcze w Lidze Narodów? Węgrzy pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:0, Ukraina zremisowała z Czechami 1:1 (mecz odbył się we Wrocławiu), Walia skromnie ograła Czarnogórę 1:0, a najwięcej bramek padło w spotkaniu Islandia - Turcja.

Goście wygrali 4:2, choć stracili bramkę już w 3. minucie. Po przerwie wyszli jednak odmienieni na murawę. Co prawda w 54. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Hakan Calhanoglu, ale kilkanaście minut otrzymał szansę do rehabilitacji i już nie pomylił się z jedenastu metrów. Jedną z bramek zdobył też utalentowany Arda Guler.