Hit sieci. Ronaldo tak skomentował mecz z Polską. I to zdjęcie z Lewym

Getty Images / NurPhoto via Getty Images) / Cristiano Ronaldo

Reprezentacja Portugalii w sobotę ograła Polskę. Cristiano Ronaldo niedługo po ostatnim gwizdku sędziego zamieścił w mediach społecznościowych krótki wpis poświęcony temu spotkaniu. To hit sieci - zebrał 300 tys. polubień, a zobaczyło go 35 mln osób.

Polacy z impetem weszli w mecz, jednak już po kilku minutach goście przejęli pełną kontrolę nad sytuacją. Portugalia do przerwy prowadziła 2:0. W 78. minucie Piotr Zieliński wlał jeszcze nadzieję w serca kibiców na PGE Narodowym, ale w końcówce meczu piłkę do własnej bramki skierował Jan Bednarek, ustalając wynik na 3:1 dla Portugalii. To jej trzecie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodow.

Jedną z bramek dla podopiecznych Roberto Martineza zdobył Cristiano Ronaldo. Napastnik Al-Nassr w 37. minucie z najbliższej odległości dobił do pustej bramki strzał w słupek Rafaela Leao. Dorobek piłkarza All-Nassr mógł być bardziej okazały - na początku spotkania trafił w poprzeczkę, a w drugiej połowie, będąc w dogodnej sytuacji strzeleckiej, zdecydował się wyłożyć piłkę koledze z drużyny.

Po zakończeniu spotkania Ronaldo zamieścił krótki wpis w serwisie X. - Ważne zwycięstwo w Lidze Narodów. Dziękujemy wszystkim za wsparcie, dajemy z siebie wszystko! - podsumował, udostępniając również kilka zdjęć z murawy. Jedno z nich przedstawia uścisk dłoni Ronaldo i Lewandowskiego tuż przed początkiem meczu. Post zamieszczamy poniżej.

Wpis Ronaldo zdobył wielką popularność w mediach społecznościowych. Dość powiedzieć, że w ciągu kilkunastu godzin zyskał ponad 32 miliony wyświetleń. Sekcja komentarzy wypełniła się też gratulacjami od kibiców reprezentacji Portugalii i fanów 39-letniego gwiazdora z całego świata.

Reprezentacja Polski musi szybko otrząsnąć się po sobotniej porażce. Już we wtorek (15.10) Biało-Czerwoni na Stadionie Narodowym zagrają z Chorwacją. Miesiąc temu przegrali z tym rywalem 0:1 w Osijeku.