Oficjalnie: Górnik Zabrze ma problem. Ważny obrońca wypada z powodu urazu

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze

Górnik Zabrze notuje ostatnio słabsze wyniki. Na domiar złego klub potwierdził kontuzję obrońcy, który musiał opuścić boisko w spotkaniu z Legią Warszawa (1:1).

W 5. minucie rywalizacji w Wojskowymi z murawy zszedł Manu Sanchez. Hiszpańskiego zawodnika zastąpił Paweł Olkowski. Górnik Zabrze opublikował komunikat w sprawie urazu obrońcy.

Doznał on kontuzji mięśni przywodzicieli i będzie pauzował przez kilka tygodni. To bardzo zła informacja dla Jana Urbana, ponieważ trener konsekwentnie stawiał na 28-latka w wyjściowym składzie.

Zespół z Zabrza złapał ostatnio lekką obniżkę formy. Najpierw po dogrywce odpadł z Pucharu Polski, w którym musiał uznać wyższość Radomiaka Radom. Następnie zremisował na wyjeździe z Legią Warszawa.

Sporym rozczarowaniem zakończyło się kolejne spotkanie Górnika w PKO Ekstraklasie. Była to porażka u siebie z Zagłębiem Lubin 0:1. Gospodarze od 49. minuty grali w przewadze jednego zawodnika i nie skorzystali w tej sprzyjającej okoliczności.

Manu Sanchez trafił do drużyny prowadzonej przez Urbana przed tym sezonem z Castellon. W lidze rozegrał 10 meczów, w których zdobył jedną bramkę. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.