Zespół Sebastiana Szymańskiego ratował wynik w Lidze Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Vincent Jannink / Mecz Ligi Europy: FC Twente - Fenerbahce Stambuł
PAP/EPA / Vincent Jannink / Mecz Ligi Europy: FC Twente - Fenerbahce Stambuł

Fenerbahce Stambuł zdołało doprowadzić do remisu 1:1 w meczu z FC Twente. Na remis zagrał również Ludogorec Razgrad z Jakubem Piotrowskim w składzie. Tomasz Kędziora i spółka z PAOK-u ponieśli porażkę z FCSB.

Sebastian Szymański gra w każdym meczu Fenerbahce Stambuł pod wodzą Jose Mourinho. I tym razem znalazł się w jedenastce na starcie z FC Twente. Dla reprezentanta Polski był to powrót do Holandii, w której był zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam. Na otwarcie wyniku w tym meczu trzeba było poczekać do 27. minuty, a do bramki Fenerbahce strzelił Michel Vlap. Zespół ze Stambułu doprowadził do remisu 1:1 strzałem Dusana Tadicia, czyli byłego pomocnika Ajaksu.

Od pierwszego gwizdka zagrał również Jakub Piotrowski, który jako kapitan wyprowadził pozostałych zawodników Ludogorca Razgrad na boisko. Po niedawnej zmianie trenera mistrz Bułgarii zagrał z Viktorią Pilzno. W Czechach zabrakło mocnych wrażeń i po 90 minutach było bezbramkowo. Najlepszej szansy na rozstrzygnięcie meczu nie wykorzystał Jakub Piotrowski, który nie wykorzystał rzutu karnego w 52. minucie.

Tomasz Kędziora również grał od początku w meczu PAOK-u z FCSB. Na Stadionie Toumba drużyna z Salonik chciała zatrzymać przeciwnika z Rumunii, który efektownie wystartował w Lidze Europy. W pierwszej połowie było dużo doliczonych minut i właśnie w nich Daniel Birligea przebił się przez obronę PAOK-u. Zdobył on "gola do szatni" na 1:0 dla FCSB. Okazało się, że jest to rozstrzygające trafienie na miarę kompletu punktów.

FC Porto kontra Manchester United to zestawienie, którym kibice nie pogardziliby w Lidze Mistrzów. Na razie obu klubom pozostaje bić się w Lidze Europy, a w starciu na Estadio do Dragao doszło do zwrotu akcji już w pierwszej połowie. Manchester United zdobył dwubramkowe prowadzenie, FC Porto doprowadziło do remisu 2:2. Po przerwie jeszcze jedna wymiana ciosów, tym razem prowadziły Smoki, ale gol Harry'ego Maguire'a zdecydował o remisie 3:3.

2. kolejka fazy ligowej Ligi Europy:

FC Twente - Fenerbahce Stambuł 1:1 (1:0) 1:0 - Michel Vlap 29' 1:1 - Dusan Tadić 71'

Viktoria Pilzno - Ludogorec Razgrad 0:0

PAOK - FCSB 0:1 (0:1) 0:1 - Daniel Birligea 45'

IF Elfsborg - AS Roma 1:0 (1:0) 1:0 - Michael Baidoo (k.) 44'

FC Porto - Manchester United 3:3 (2:2) 0:1 - Marcus Rashford 7' 0:2 - Rasmus Hojlund 20' 1:2 - Pepe 27' 2:2 - Samu Omorodion 34' 3:2 - Samu Omorodion 50' 3:3 - Harry Maguire 90'

Athletic Bilbao - AZ 2:0 (0:0) 1:0 - Inaki Williams 72' 2:0 - Oihan Sancet 86'

Besiktas JK - Eintracht Frankfurt 1:3 (0:2) 0:1 - Omar Marmoush (k.) 19' 0:2 - Eric Dina Ebimbe 22' 0:3 - Ansgar Knauff 82' 1:3 - Arthur Masuaku 90'

Rangers FC - Olympique Lyon 1:4 (1:3) 0:1 - Malick Fofana 10' 1:1 - Tom Lawrence 14' 1:2 - Alexandre Lacazette 19' 1:3 - Alexandre Lacazette 45' 1:4 - Malick Fofana 55'

Royale Union Saint-Gilloise - FK Bodo/Glimt 0:0