Nieoczywisty bohater Wisły Kraków

WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Wisła Kraków przegrywała z Pogonią, ale odwróciła losy spotkania i pokonała w Siedlcach, w meczu Betclic 1. ligi, gospodarzy 3:1.

W Pogoni kilka dni temu doszło do zmiany trenera. Trochę wcześniej do roszady doszło w Wiśle. Mariusz Jop już zdołał poprowadzić swój zespół do efektownej wygranej z Odrą Opole. W Siedlcach w batalii z Pogonią cel był podobny.

Biała Gwiazda ruszyła na rywala, ale dała się zaskoczyć. W 5. minucie Jesus Alfaro przewrócił w polu karnym Roberta Majewskiego. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Lukas Hrnicar, jego strzał odbił bramkarz. Gospodarze ruszyli do piłki, po chwili Dawid Burka starał się uderzyć. Z wszystkiego wyszło podanie, a Karol Podliński z bliska wślizgiem skierował piłkę do siatki.

Przegrywając Wisła nie potrafiła odpowiedzieć. Goście atakowali, ale dobrej szansy nie byli sobie w stanie przez dłuższy czas wykreować. Krakowianom udało się wyrównać w 26. minucie. Wówczas niepilnowany na lewej stronie Rafał Mikulec oddał mocny strzał z ok. 14 metrów. Nie do obrony.

Do końca 1. połowy goście byli aktywniejsi, ale gola dającego prowadzenie nie zdobyli. Po zmianie stron przewaga drużyny Mariusza Jopa nie podlegała dyskusji. Gościom wystarczyło siedem minut, aby wyjść na prowadzenie. Po dograniu po raz kolejny najwięcej spokoju zachował Mikulec, którego strzał z pierwszej piłki z pola karnego znalazł się w bramce.

Minęło kolejnych siedem minut i wybrańcy Mariusza Jopa trafili po raz trzeci. Dośrodkowanie Bartosza Jarocha strzałem z pięciu metrów na gola zamienił Angel Rodado.

W tym momencie było już jasne, że gospodarzom o jakiekolwiek punkty w meczu będzie szalenie ciężko. Biała Gwiazda dominowała i nie pozwoliła miejscowym na zbyt wiele. To przyjezdni mogli trafić. W 85. minucie Mateusz Pruchniewski obronił strzał Łukasza Zwolińskiego.

Gospodarze sporadycznie zagrażali krakowianom, którzy bez większych problemów dowieźli dwubramkowe do końca i mogli cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie.

Pogoń Siedlce - Wisła Kraków 1:3 (1:1)
1:0 - Karol Podliński 7'
1:1 - Rafał Mikulec 26'
1:2 - Rafał Mikulec 52'
1:3 - Angel Rodado 59'

W 7. minucie Lukas Hrnciar nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Letkiewicz obronił).

Pogoń Siedlce: Mateusz Pruchniewski - Dawid Burka (65' Daniel Pik), Oskar Krzyżak, Robert Majewski, Ernest Dzięcioł (65' Titas Milasius) - Piotr Pyrdoł, Jakub Sinior (65' Miłosz Drąg),  Lukas Hrnciar, Damian Szuprytowski (77' Krzysztof Danielewicz), Cezary Demianiuk - Karol Podliński (46' Mateusz Majewski).

Wisła Kraków: Patryk Letkiewicz - Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Wiktor Biedrzycki (83' Mariusz Kutwa), Rafał Mikulec - Tamas Kiss (62' Angel Baena), Marc Carbo, James Igbekeme (78' Olivier Sukiennicki), Ángel Rodado (78' Patryk Gogół), Jesus Alfaro (62' Frederico Duarte) - Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Podliński, Szuprytowski, Krzyżak (Pogoń) oraz Kiss, Biedrzycki, Carbo, Łasicki (Wisła).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).