Co tutaj zrobił Manuel Neuer?! Ten błąd pogrążył Bayern Monachium [WIDEO]

Twitter / Canal+Sport / Błąd Neuera

Aston Villa pokonała 1:0 Bayern Monachium w meczu Ligi Mistrzów. Przy jedynej bramce w tym spotkaniu nie popisał się Manuel Neuer.

Bayern Monachium kapitalnie rozpoczął sezon 2024/2025. Zespół jest liderem Bundesligi, a w pierwszej serii gier Ligi Mistrzów wygrał z Dinamem Zagrzeb aż 9:2. W drugiej kolejce na Bawarczyków czekało dużo trudniejsze zadanie.

Ich przeciwnikiem była Aston Villa, która grała przed swoimi kibicami. Drużyna z Birmingham niejednokrotnie już udowadniała, że potrafi sprawić niespodziankę w starciach z wyżej notowanymi rywalami.

Podopieczni Vincenta Kompanego mieli przewagę w pierwszej połowie meczu, ale nie potrafili zamienić jej na bramkę. W efekcie tego do przerwy goli nie było. O losach spotkania przesądziła sytuacja z 79. minuty rywalizacji.

Po rzucie wolnym Bayernu piłkę pewnie złapał Emiliano Martinez. Bramkarz wyrzucił ją do Pau Torresa, a Hiszpan posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na wolne pole Jhona Durana.

Napastnik gospodarzy skorzystał z tego, że w sposób kompletnie irracjonalny zachował się Manuel Neuer. Nie wiedzieć dlaczego bramkarz postanowił, że wyjdzie poza pole karne, wskutek czego został przelobowany przez rywala.

Ten błąd przesądził o tym, że Aston Villa wygrała 1:0, a Bayern wraca do Niemiec bez punktów.