FC Barcelona jest nie do zatrzymania. Zobacz, jak wygląda tabela La Ligi

PAP/EPA / ANDREU ESTEBAN  / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
PAP/EPA / ANDREU ESTEBAN / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

FC Barcelona pokonała Villarreal 5:1 w niedzielnym meczu La Ligi. Drużyna Hansiego Flicka pewnie przewodzi w ligowej tabeli.

Rywalizacja Villarrealu z Barceloną zapowiadało się bardzo ciekawie. Żółta Łódź Podwodna przed tym starciem nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Duma Katalonii była liderem La Ligi z kompletem zwycięstw.

Drużyna Hansiego Flicka świetnie poradziła sobie z wymagającym rywalem. Już do przerwy goście prowadzili 2:1 po dwóch bramkach Roberta Lewandowskiego. Gola dającego nadzieję gospodarzom strzelił Ayoze Perez.

Po przerwie przyjezdni zadali jeszcze trzy ciosy. Na listę strzelców wpisali się Pablo Torre oraz dwukrotnie Raphinha. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze bardziej okazałe, ale rzut karny zmarnował kapitan reprezentacji Polski.

Barcelona po sześciu ligowych meczach ma na koncie komplet wygranych. Drugi w tabeli jest Real Madryt, który w tej serii gier pokonał 4:1 Espanyol i traci do lidera cztery punkty. Wieczorem swoje spotkanie rozegra Atletico Madryt, które stanie przed okazją zrównania się z Królewskimi.

Z kolei Villarreal po tej wysokiej porażce zajmuje 5. lokatę z dorobkiem 11 "oczek".